Pieslēgties
Lietotāja vārds

Parole



Neesi lietotājs?
Spied šeit lai piereģistrētos.

Aizmirsi paroli?
Pieprasi jaunu šeit.
Lietotāji šobrīd
Viesi šobrīd: 2

Lietotāji šobrīd: 0

Lietotāju skaits: 693
Jaunākais lietotājs: kristaps998
Apskatīt tēmu
 Drukāt tēmu
Jawa 638 bezkontaktu aizdedzes uzstādīšana
Dalgo
Divi varianti:

motodoor.files.wordpress.com/...&h=349

moto1.ru/...wa.75e.jpg

Tikai kurš ir pareizāks!
 
andrys
UgunsX rakstīja:

... Krievu forumā raksta ka ne visi VW komutatori der.
iespējams. Neesmu elektro lietu "specs", bet manuprāt ne visi komutatori arī ir paredzēti darbam ar optiskajiem devējiem. Gan jau ka ir kādas atšķirības...
 
Kaarlis
Optiskā sensora izejas signāls ir identisks hollam. Atšķirās tie komutātori kas paredzēti darbam ar induktīvajiem sensoriem.
 
andrys
Ja 2-kanālu sistēmai abus optiskos devējus saslēdz paralēli, tad sanāk, ka pietiek tikai viens komutators? Nebūs liekā svara... WinkWink - teorētiski....
 
gacans
UgunsX rakstīja:



Jā, tāds arī man ir, bet ar optisko devēju mēģinājis vēl neesu, ir variants.

Vēl saimniecībā ir šāds te optiskais devējs, arī vēl nav izmēģināts

g02.a.alicdn.com/kf/HTB10T3ZHXXXXXX0XVXXq6xXFXXXg/111788424/HTB10T3ZHXXXXXX0XVXXq6xXFXXXg.jpg
content32-foto.inbox.lv/albums/r/rsdj/jawa/IMG-20160630-001732.sized.jpg
Ar šādu optisko devēju jau braucu 3 gadus viss kārtībā. par pielēkšanu uz otru pusi,jā tā reizēm ir ja slinki kurbulē ,un atsit atpakaļ,domāju tas atkarīgs no modulatora izgriezuma grādiem,manā gadījumā 120 grādi aizsedz devēju un 60 vaļā,un sanāk ,ja kloķene dabūn pagriesties atpakaļ pa 120 grādiem ,tad rodas dzirkstele uz sākuma malas,un tajā brīdī otrs virzulis no lejas maiņas punkta ir uznācis augšā par 120 grādiem, izskatās ka pietiekoši lai pielektu pretējā virzienā !!! varam taisīt modulatoru,ar 120 grādu tukšumu un 60 grādu pilnu,tad būs apmēram tā ,kā ir kad izgraiza divas starpas izņemtam modulatoram no auto sadalītāja. Kad izvēlējos modulatora tipu,izvēlējos lielo aizsedzes ilgumu ,ar domu ,lai ilgāks spoles uzlādes ilgums...
 
Kaarlis
andrys rakstīja:

Ja 2-kanālu sistēmai abus optiskos devējus saslēdz paralēli, tad sanāk, ka pietiek tikai viens komutators? Nebūs liekā svara... WinkWink - teorētiski....

Nebūs diez ko pareizi. Labāk tad domā par versiju kur ar vienu sensoru komutātors darbojas 2 kanālos. Liekas kaut kādiem žiguļiem tādi bija.
Un tos spārniņa leņķus būs jāpamēra. Viss var būt ka Krievi/Ukraiņi norāvuši lažu.
 
Legzda
Es laižu ar šitādu optisko devēju...
image_18.jpg
 
Zhubiite
Visiem jau ir bezkontaktu aizdedzes? Visi kam ir, tiešām ir aizmirsuši par to mezglu?
 
Legzda
Ja viss pareizi izdarīts tad jā
 
Zhubiite
Jautājums pēc vapes uzstādīšanas. Kā ir ar ģeneratora lampiņu panelī. Vai viņa deg pirms iedarbināšanas? Vads uz lampiņu iet no zaļi/ sarkanā vada. Vai nav pareizi?

content7-foto.inbox.lv/albums/d/dainis--z/Jawa/20180217-162908.sized.jpg
 
otomars
638tai uztaada tikai aizdedzes dalu .gjeneratoru atstaaj veco
 
Guntis
Oto ,tak skaidri redzams,ka uzlikta visa wape.
Ne visi maina TIKAI aizdedzes daļu,ir kas maina VISU.

Man optimāli liekas mainīt VISU,ja ir defekts sistēmā un negribas ņemties.
Man gan... vecais +optika. Bet ja nebūtu veco ģeneratoru krājumi(komplekti) -mainītu visu.

Man subjektīvi liekas parezi ir mainīt visu... pats gan to ignorēju Grin

P.S. Protams,ka lampiņai jāiedegas ieslēdzot aizdedzi ( ja tā nav,tad jēga ??? ).
Labojis Guntis uz 17-02-2018 21:36
 
otomars
ja ir uzstadiita pec shemas,tad buus viss kaartiibaa. jaa lampinjai bija savs vads shema tepat forumaa ir atrodama,
 
gacans
Guntis rakstīja:

Oto ,tak skaidri redzams,ka uzlikta visa wape.
Ne visi maina TIKAI aizdedzes daļu,ir kas maina VISU.

Man optimāli liekas mainīt VISU,ja ir defekts sistēmā un negribas ņemties.
Man gan... vecais +optika. Bet ja nebūtu veco ģeneratoru krājumi(komplekti) -mainītu visu.

Man subjektīvi liekas parezi ir mainīt visu... pats gan to ignorēju Grin

P.S. Protams,ka lampiņai jāiedegas ieslēdzot aizdedzi ( ja tā nav,tad jēga ??? ).
638 ģenerators ,plus aizdedze ar optisko devēju ,neviena vape blakus nestāv ,bet viekāršāk un ātrāk protams vapi uzlikt ....
 
AldisK
Uzstādot vapi lampiņai ieslēdzot aizdedzi jāpieiet +, un tas zaļganais vads ir lampiņas - kuru komutators lādējot atslēdz.
Strīdi, kurš ģenerators labāks, Vape vai vecais 12V maiņstrāvnieks ir diezgan bezjēdzīigi. Jaudas ziņā abi ir aptuveni līdzīgi. Ir savi plusi un savi mīnusi. Kaut gan šķiet ka tagad arī jaunajiem močiem ir vapes tipa ģeneratori. It kā jau vienkāršāks nekustīgi tinumi ap kuriem griežas magnēts. nav ne ierosmes timumu, ne kustīgās dilstošās oglītes.Bet cena. Guntis pareizi rakstīja, ja japērk viss jauns tad noteikti vape. Ja ejošs vecais maiņstrāvnieks, tad var izlīdzēties tikai ar kontaktu likvidāciju.
Labojis AldisK uz 18-02-2018 00:23
 
Zhubiite
Tas ir - ? A plusu no kurienes paņemt? Aizdedzes atslegas?
 
AldisK
Plusu no jebkuras tuvākās vietas vietas, kur ieslēdzot aizdedzi parādās plus. Tā pat varētu būt neitrāles lampiņas +, jo tur tāda pati shēma. Vienā pusē plus, otrā vads uz motoru un slēdzis kurš savieno ar -(masu).
 
kaspars
Tur aizdedzes atslēga tuvu, ar lieka "plusa" atrašanu lielām problēmām nebūtu jābūt.
 
Zhubiite
Darīts jau. Tik nav iedarbinats vai pazūd.
 
AldisK
Savai 638 pasūtīju un uzstādīju ukraiņu optisko aizdedzi. Ģeneratoru atstāju oriģinālo. Indukcijas spole no Audi, divizvadu. It kā strādā viss perfekti. Bet vai nu man nenoveicās, vai tomēr tas optiskais devējs nav labi izdomāts. Bet visu pēc kārtas.
Tā kā esmu to jawu paredzējis tāliem braucieniem, pasūtīju un nopirku divus komplektus. Pagājušajā gadā nobraucu kādus 6000 tai skaitā Karpatus bez problēmām. Šogad braucot uz Somijas pasākumu, jau Somijā sāka raustīties. Paspaidot optiskā devēja plāksnīti iet. Uzliku rezerves. Nospriedu, ka kaut kur slikts lodējums, pārlodēju visus savienojumus. Uzliku atpakaļ pārlodēto viss kārtībā. Nobraucu ap 5000 km, Norvēģiju Nordkapu. Pēc tam tepat Latvijā sāka atkal raustīties, šķaudīt. Ieraudzīju, ka optiskā devēja plāksnītē pazudis kondensators. tā arī neatdradu kur palicis. laikam iekritis ģeneratorā un samalts. Uzliku atkal otru. Šķiet jāpadomā kā tos štruntus ieliet kādos epoksīdos, lai tā vibrācija netraucē. Un jāsataisa vai jānopērk rezerves devējs.
 
Iet uz forumu: