Pieslēgties
Lietotāja vārds

ParoleNeesi lietotājs?
Spied šeit lai piereģistrētos.

Aizmirsi paroli?
Pieprasi jaunu šeit.
Lietotāji šobrīd
Viesi šobrīd: 4

Lietotāji šobrīd: 1
Rich

Lietotāju skaits: 552
Jaunākais lietotājs: McXMcX
Apskatīt tēmu
 Drukāt tēmu
Rallijs sezonas garumā
Gints13
Domājot par nākošo sezonu radās ideja par ralliju sezonas garumā. Ja ziemā izvietotu apmēram 30-50 punktus visā Latvijā, ko varētu apmeklēt - veikali, muzeji , servisi, u.c., principā jebkas, ko vajag atrast un ko atrodot iespiestu zīmogu, pat varētu par nelielu samaksu - 1 eur, lai iesaistītajiem punktiem būtu interese iespiest zīmogu, tad atklājot sezonu atklātu ralliju un sezonas noslēgumā apbalvotu tos, kas visvairāk ir apmeklējuši rallija punktus. Katrs varētu braukt, kad ir brīvs brīdis, varēšana un gribēšana. Kādas domas par šo ideju?
 
Laacis_ar07
Tas ir interesanti,jo mums javistos ir daudz jauniešu..lai tik mizo!
Punktie.m gan jābūt nomaļos lauku bodēs vai nostūros.
Tikai nezinu vai Stoļerovā(piem)ir savs zīmogs!
Punktus varu palīdzēt sameklēt,bet rallijaa dodu priekšroku junioriem!
 
Eduards
Punktu apmeklējumu varētu aizstāt ar pašiņu jeb selfiju, tad atkrīt nepieciešamība pēc jebkādas personas kontrolpunktā. Paveras iespējas plašākai kontrolpunktu izvēlei. Bildi uztaisa, lai ir redzams mocis un objekts. Jāizdomā, kā vieglāk uztaisīt rezultātu apkopošanu, diezgan laikietilpīgs process varētu izvērsties, visu bilžu caurskatīšanaSmile
 
aivarsz
Doma ir interesanta, protams ir darbiņš, lai to pārdomāti atstrādātu un novestu līdz funkcionāli pareizam konceptam. Forši. Attīstam ideju.
 
uldens
vēl būtu labi ja tie kontrolpunkti nebūtu pie veciem šķūņiem ,bet pie ievērojamamiem apskates objektiem ,pilis,muižas,dabas objekti ,muzeji u.t.t.
 
palsmanietis
vispar ideja loti laba-ta palidzes piesaistit vel jaunus jawistus kuri nav pamodusies Cool
 
Rich
Atbalstāma, interesanta ideja. Tas tikai ļaus mūsu Jawistiem vēl vairāk iepazīt mūsu skaisto Latviju. Ir tā, kad visi zin kur ir Kanāriju salas, bet kur Zvārtas iezis nēGrin
Pie idejas jāpiestrādā un domāju būs super!
 
Gints13
Saliekam forumā katrs kādus interesantus apskates objektus gan priekš rallija, gan arī noteikti kādam noderēs, ja gribēs tāpat ar Jawu forši pavizināties. Tātad:
1. Baltā kāpa Vārnukrogā (skaitās Jūrmalā, visērtākā piebraukšana no Imantas puses, Rīgā, līdz Babītei, tad pa labi norāde Vārnukrogs). Moci var atstāt pie pašas kāpas un ar kājām uzkāpt augšā, skats ir fantastisks. Arī asfaltēts, līkumains meža ceļs no Babītes līdz Vārnukrogam ir tā vērts.
2. Daugavgrīvas mols (Rīga, Bolderāja, no Flotes ielas puses). Sen neesmu bijis, kādreiz varēja ar auto gandrīz līdz pašam molam aizbraukt.
3. Lielupes ieteka jūrā no Bolderājas puses. Cauri visai Bolderājai, garām Vakarbuļļu pludmalei (arī forša vieta, sarakstā iekļaujama), līdz autobusa galapunktam. Nezinu, vai ar moci var braukt legāli tālāk caur mežiņam, bet atstājot moci autobusa galapunktā ar kājām minūtes 10. Vasarā forša peldvieta - divi vienā - jūra un upe.
4. Ložmetējkalns Liepājas šosejas malā. Katru reizi braucot garām domāju, ka drīzumā vajadzētu iebraukt, bet kaut kā nesanāk.
5. Maizes ceptuve Lāči Liepājas šosejas 12 kilometrā.
6. Daugavas muzejs Doles salā. Šovasar tur biju, ļoti patika. Daļa ekspozīcijas pašā Daugavas kratsā ar foršu skatu uz pretējo krastu. Tur ir iespējams rīkot kāzas, varbūt arī var kādu pikniku sarunāt.
7. Daugavas krasts Valdlaučos, aiz Katlakalna kapiem. Var piebraukt ar moci pie paša Daugavas krasta, kas ir diezgan augsts un stāvs.
 
turists
Šī doma jau sen maisās pa manu galvu, bez tam tas nav nekas jauns, līdzīgi tika izstrādāti sporta tūrisma maršruti padomju laikos. Tas būtu kolosāli, ja kādam būtu laiks ar to nodarboties. Iedomājieties, ja būtu sastādīti dažādas grūtības pakāpes mototūrisma maršruti, jebkurš interesents izvēlas sev tīkamāko un brauc. Vēl labāk, Jauniņie var tikt tikai pie 1. grūtības pakāpes maršrutiem, izbrauc tādu tiec pie nākamā. Un visbeidzot jaudīgākie var braukt pa kalniem, kur moci vairāk jāstiepj kā jābrauc.. Diez vai kāds par šo visu sapņojis vairāk par mani.. Smile Nebūtu man jāpelna nauda lai pabarotu ģimeni tieši šī būtu lieta ar ko es nodarbotos.
 
zigmars
varbūt var tos punktus "sabakstīt" piem googles kartē??
Šite forumā nezin var tādu karti iekopēt, lai lietotāji var darboties ar reālu karti.
Es tad tur ieliktu sarkano punktu Kolkas ragā - un tad vēl vienu - pie manis - sētāGrin
 
Kaarlis
Man lūdzu jau punktus pie nākamās sezonas.
img_20170930_141239.jpg
 
UldisK
otrais - atkarībā no kuras puses brauc
bf2440f4-03e8-46cf-a852-d2b22c09215f_1.jpg
 
otomars
content32-foto.inbox.lv/albums/o/otomars2/jawa/IMG-20150620-WA0000.sized.jpeg
 
Gints13
Izrādās, ka visvairāk Jawas var redzēt vasarā Kurzemes jūrmalā! Rallijam var pieiet arī no otras puses - apskates punktus katrs izvēlas pats, beigās saskaitot nobrauktos kilometrus starp punktiem pēc google maps īsākā maršruta. Piemēram, iecienītais maršruts Roja - Kolkasrags ir 37.5 km.
 
Gints13
Uzmetu apspriešanai sekojošu rallija noteikumu projektu.
I variants “Brīva punktu izvēle”

1. Par apskates punktu var būt jebkāds objekts Latvijā, kas pēc rallija dalībnieka ieskata ir apskates vērts. Vienā apdzīvotā vietā var būt tikai viens apskates punkts, tai skaitā, arī pats apdzīvotais objekts.
(Apzināti ielikta tikai Latvija, jo viens tālbrauciens un godalgotā vieta, zudīs interese citiem dalībniekiem).
2. Rallija dalībnieks līdz noteiktajam termiņam iesniedz Latvijas karti, uz kuras ir atzīmēti visi viņa apmeklētie punkti. Punkti ir jāsavieno ar līnijām tā, lai veidotos viena noslēgta figūra. Savstarpēji jāsavieno ir divi tuvākie punkti. Uz līnijas, kas savieno divus tuvākos punktus, jāatzīmē īsākais attālums kilometros, kas iegūts, ievadot šos punktus kā sākuma punktu un galamērķi vietnē Google Maps. Uz kartes ir jānorāda kopējais kilometru skaits starp punktiem.
(Šeit jāpastrādā pie punktu savienošanas algoritma. Varbūt iespējams arī kāds cits risinājums, es liku uzsvaru uz to, ka atskaiti katrs sagatavo pats pēc iepriekš noteiktas metodes, lai vieglāk izvērtēt).
3. Papildus iesniedzamajai Latvijas kartei ir jāiesniedz foto ar motociklu Jawa un datumu, kas apliecina punkta apmeklējumu ar konkrēto motociklu konkrētajā datumā. Gadījumos, kad rallija dalībnieks ir motocikla īpašnieks pietiek ar motocikla Jawa bildi. Gadījumos, kad rallija dalībnieks nav motocikla Jawa īpašnieks, tad uz foto ir jābūt arī rallija dalībniekam. (Šeit jāizdomā izvērstāk, jo jāizlemj, kam būs prioritāte, zinot, ka daudziem ir vairākas Jawas, – persona + jebkāda Jawa, jebkāda Jawa un personai nav nozīmes, u.c. Gadījumus norādīju, ja, piem., mocis salūzt un tiek paņemts kāds cits. Iespējams, ja ir vairākas Jawas, tad pirms rallija tās reģistrē un brauc ar kuru gribi. Tāpat, kā būs ar punkta, sevis un Jawas kopbildi, ja dalībnieks brauc viens pats?).
4. Rallijs sākas dienā, kad tiek atklāta moto sezona. Rallija atskaites jānodod divas nedēļas pirms moto sezonas noslēgšanas dienas. Uzvarētāju pasludināšana, pirmās trīs vietas + 2 veicināšanas balva, notiek moto sezonas noslēguma dienā.
(Moto sezonas noslēgums ir pēdējā diena, kad visi kopā sapulcējas, savukārt atskaišu nodošana divas nedēļas pirms ir nepieciešama, lai savilktu kopā galus).
5. Tiek noteikta žūrijas komisija trīs (piecu) cilvēku sastāvā. Žūrijas komisijas loceklis vienlaicīgi nevar būt rallija dalībnieks. Žūrijas komisija izvērtē katra dalībnieka iesniegto Latvijas karti ar pielikumiem, izlases kārtībā pārbaudot aprēķināto kilometru atbilstību Google Maps īsākajam maršrutam. Konstatējot neatbilstību, žūrijas komisijas locekļi lemj par dalībnieka pilnīgu vai daļēju diskvalifikāciju, izslēdzot nepareizi norādītos kilometrus no kopējā kilometru skaita. Žūrijas komisija ir tiesīga izlemt jebkuru jautājumu, tai skaitā, iespējamos strīdus par punktiem, kilometriem un citiem jautājumiem. Lēmumus žūrijas komisijas locekļi pieņem balsojot.
6. Rallija uzvarētāji tiek noteikti pēc kopējā nobraukto kilometru skaita.
(Var pievienot vēl citus kritērijus atkarībā no apskates objektiem, piem., Liepāja 1punkts, bet kara osta 2 punkti – abus kopā nevar).
7. Dalības maksa rallijā ir (5 – 10 eur?), kas jāsamaksā pirms dalībnieka pirmā punkta apmeklējuma. No dalības maksas tiek segti rallija organizatoriskie izdevumi, ja tādi rodas un veidots balvu fonds.
(Piem., dāvanu kartes Jawas bodē vai kas cits).

Rallija II variants būtu iepriekš noteiktu punktu apmeklēšana. Tomēr tas ir darbietilpīgāks sagatavošanas ziņā, tai skaitā arī apskates punktu izvēlē. I varianta gadījumā, ja šī ideja aizies, tad Jawas klubam būs vesela bāze ar rallija dalībnieku iesniegtajiem apskates punktiem, kurus varēs izmantot organizējot ralliju ar iepriekš noteiktiem punktiem.
Labojis Gints13 uz 04-10-2017 14:53
 
Kaarlis
Sākums labs. Šito līdz nākamajai sezonai jāpieslīpē un lai tā būda rūc!
 
Laacis_ar07
Šodien vienu skaistu kontrolpunktu redzēju(pirmo reizi). Maskovskas pilskalns!
 
Gints13
Tā kā garie ziemas vakari nemaz tik gari nav, kad kaut kas ir jāizdara līdz pavasarim, tad nedaudz piedomāju pie rallija sezonas garumā, mēģinot formātu padarīt vienkāršāku un saprotamāku, un proti.
Nobraukto kilometru skaitīšanu atmetu, diezgan piņķerīgs pasākums. Tā vietā ir doma par punktu sistēmu, kas jāsavāc sezonas garumā.
5 punkti - dalība Jawas kluba rīkotajos pasākumos Latvijā.
4 punkti - iepriekš noteikto apskates objektu apmeklējums. Latvijā ir četri kultūrvēsturiskie novadi, Vidzemes, Zemgale, Kurzemes, Latgale. Katrā no tiem noteiksim piecus zināmus, populārus tūrisma apskates objektus, kopā tātad sanāks 20 visā Latvijā.
3 punkti - paša izvēlētie apskates objekti Latvijā.
2 punkti - dalība citu rīkotajos pasākumos ar motociklu Jawa Latvijā (piem. retro tūrists).
1 punkts - tālbraucieni ar Jawu ārpus Latvijas. Primārais rallijā ir Latvijas apceļošana, bet visu cieņu tālbraucējiem.
Attiecīgi, ja šāds formāts gūst atbalstu, pārstrādāšu noteikumus. Tāpat lūdzu viedokli par dalības maksām, kas nepieciešamas balvu fondam, ziedojumu veidā vai kā savādāk.
Vērtējiet, domājiet un taisām augšā, kamēr vēl ziema!
 
Iet uz forumu: