Pieslēgties
Lietotāja vārds

Parole



Neesi lietotājs?
Spied šeit lai piereģistrētos.

Aizmirsi paroli?
Pieprasi jaunu šeit.
Lietotāji šobrīd
Viesi šobrīd: 3

Lietotāji šobrīd: 0

Lietotāju skaits: 692
Jaunākais lietotājs: Endzuks20
Apskatīt tēmu
 Drukāt tēmu
Garāžas apkure, aprīkojums
AldisK
Izmantoju parasto elektrisko sildītāju 2kW pūtēju. Ja ārā nav lieli mīnusi līdz kādiem +10 grādiem var uzsildīt. Strādājot pietiek. Krāsošanai varētu būt nedaudz vairāk. Bet iztieku. Man diezgan piekrāmēta tā garāža, baidos ar kaut kādiem uguņiem tur darboties. Diezgan efektīvi ir citur uztaisīta un pārbaudīta ar eļļas ottrabotku. Krievu saitos bija rasējumi. Apmēram lodlampas princips. Bet uguns, kas man nepatīk manā garāžā.
 
Gints13
Pagājušo gadu tieši nodarbojos ar garāžas apkures jautājumiem un ar rezultātu esmu ļoti apmierināts. Sienas no iekšpuses aplīmēju ar PepyReflekt Plus 5 mm biezumā, kas laminēts no abām pusēm ar folliju, cena ap 3 Eur kvadrātmetrā. Siltināšanas efekts pārsteidzoši labs, vienīgi tagad mobīlajam telefonam garāžā zonas nav - skrūvē droši, neviens netraucēsGrin Sākumē es pusstundu uzsildu garāžu ar ektrisko gaisa pūtēju 380V, 5kw. Pēc tam temperatūras uzturēšanai man ir katalītiskais gāzes kamīns Laminox Oro, maksā apmēram 140 Eur (ekonomijas nolūkos, jo tikai ar elektrību sanāk diezgan dārgi). Atšķirībā no Depo nopērkamajiem kamīniem, šim ir būtiski lielāka sildvirsma, kamīnam iekšā ir 27 l sadzīves gāzes balons (apmaiņa maksā ap 15 Eur, pats balons ap 50 Eur). Tagad man pie āra temperatūras mīnus 10 - 15 grādiem, garāžā ir ap plus 16 - 18 grādiem.
 
Rich
Siguldā ir viens serviss kur ir tāda apkures krāsns, kas darbojas uz izlietotajām eļļām, ja kādam intrese domāju varu sarunāt konsultācijuWink
 
aivarsz
Paldies par tēmu. Man arī galvā virmo doma par gāzes apkures ieviešanu darbnīciņā.
 
gacans
Gints13 rakstīja:

Pagājušo gadu tieši nodarbojos ar garāžas apkures jautājumiem un ar rezultātu esmu ļoti apmierināts. Sienas no iekšpuses aplīmēju ar PepyReflekt Plus 5 mm biezumā, kas laminēts no abām pusēm ar folliju, cena ap 3 Eur kvadrātmetrā. Siltināšanas efekts pārsteidzoši labs, vienīgi tagad mobīlajam telefonam garāžā zonas nav - skrūvē droši, neviens netraucēsGrin Sākumē es pusstundu uzsildu garāžu ar ektrisko gaisa pūtēju 380V, 5kw. Pēc tam temperatūras uzturēšanai man ir katalītiskais gāzes kamīns Laminox Oro, maksā apmēram 140 Eur (ekonomijas nolūkos, jo tikai ar elektrību sanāk diezgan dārgi). Atšķirībā no Depo nopērkamajiem kamīniem, šim ir būtiski lielāka sildvirsma, kamīnam iekšā ir 27 l sadzīves gāzes balons (apmaiņa maksā ap 15 Eur, pats balons ap 50 Eur). Tagad man pie āra temperatūras mīnus 10 - 15 grādiem, garāžā ir ap plus 16 - 18 grādiem.
Vienkārši ,salīdzinoši lēti tas kamīns maksā ,bet skābeklis tiek telpā izdedzināts ,visi sadekšanas produkti paliek telpā ,netikai co,to visas dienas garumā nākas elpot ,plus grozies ,kā gribi atklāta liesma !! Varbūt der reizi nedēļā uz stundiņu uzsildīt garāžu un kautko paķimerēties !! Protams nezinu cik Aivaram tā darbnīciņa liela ,bet vispareizāk ir uzlikt gāzes katlu ,radiatorus un miers ,ja darbnīca maza var iztikt ar 50 l gāzes baloniem ,ja pa kruto liekam pagalma stūrī balto mucu !! Sistēmā apkures antifrīzu un darbojamies siltumā !!
 
aivarsz
Manā gadījumā- skats nākotnē. Esošo ēciņu utilizēt un uzsliet citu. Man tā nākamā plānotā darba būdiņa maza, ap 24m2, nost no mājas. Ja papildus nesiltinu, tad 40mm koka sienas. Vnk apsveru apsildes versijas. Padalieties ar idejām. Skābekli akurāt negribētos likvidēt no darba telpas. Un, tā atklātā uguns arī ne visai...
 
Gints13
Pilnīgi piekrītu par gāzes katlu. Man garāža ir neliela, apm., 25 kvadrātmetri un katru dienu es tur nedarbojos, tāpēc pietiek ar gāzes kamīnu un katls nav aktuāls. Sašķidrinātās gāzes apkuri ievilku mājā un salīdzinot ar iepriekšējo malkas apkuri, gāze ir uz pusi lētāka. Garāžai noteikti pietiktu ar dažiem gāzes apkures baloniem (apkures baloni ir 100l) sezonā, jo es 95 kvadrātmetru mājas apkurei un karstajam ūdenim patērēju 800 kg gāzes 14 mēnešos (660 Eur). Garāžai vajadzētu nelielu katlu, kas pašreiz nav dārgi ap 300 eur, plus pāris apkures balonus, kas maksā 70 eur gabalā (tukši) un radiatorus. Pilnīgi iespējams iekļauties budžetā ap 600 - 700 Eur, vai pat lētāk.
Labojis Gints13 uz 13-03-2019 22:47
 
aigars
Cjaw visiem , gribas papļāpāt! Man garāžā, kur reizēm gribas pakrāmēties, atrodas granulu apkures katls mājai un vēl vienai atpūtas mājai kuru es reti kurinu. Sistēmā ir antifrīzs un par nelaimi vai laimi - garāža 190m3 sildās ar siltuma zudumiem no katla 37 kw. Garāžā ir arī radiatori kurus vēl neesmu atvēris...Apkures sezonā tikai plusi - var krāmēties cik tīk, protams, ja ir noskaņa un brīvbrīdis no copes!

Aigars Birzniekos.
 
bargais
190m3??? Tev tur pāris Kamazi noparkoti?
 
aigars
Cjaw, Bargajam! Kamazs ir kaimiņam, bet man vienalga vietas par maz... 190 m3 pie griestu augstuma 3.20m
Aigars Birzniekos.
 
gacans
aigars rakstīja:

Cjaw visiem , gribas papļāpāt! Man garāžā, kur reizēm gribas pakrāmēties, atrodas granulu apkures katls mājai un vēl vienai atpūtas mājai kuru es reti kurinu. Sistēmā ir antifrīzs un par nelaimi vai laimi - garāža 190m3 sildās ar siltuma zudumiem no katla 37 kw. Garāžā ir arī radiatori kurus vēl neesmu atvēris...Apkures sezonā tikai plusi - var krāmēties cik tīk, protams, ja ir noskaņa un brīvbrīdis no copes!

Aigars Birzniekos.
Tagad mēs zinam ,ka Tev garāža 190m3,un divas mājas no kurām vienu reti kurini ,laikam tad kad necopē !! Tagad Mums skaidrs kādu apkuri jāliek mazā moča darbnīciņā !! Grin
 
ZXXZ
ss sludinājumos mednieku sadaļā reizēm sludinas ieroču skapju izgatavotājs no Kurzemes puses. Mājas lapā redzams, ka izgatavo arī apkures krāsniņas, tajā skaitā arī ar motoreļļu kurināmas. Raksta, ka pasūtījumu piegādā līdz Rīgai un vēl kaut kur.
 
aivarsz
Par tām eļļas krāsniņām. Nav jau sarežģīti izgatavot, bet bik bīstams tas pasākums. Man čoms ar šo apkuri savulaik gandrīz šķīrās no sava autoservisa.
Runājot par Aigara 190 m3 garāžu ar 3.2 metru augstiem griestiem... 60 kvadrātmetri vienalga ir daudz. Kamazam par maz...
 
aigars
Cjaw visiem ! Negribēju jau , lai par mani ieņirdz , bet tā man sanāca kad ieliku centrālkuri. Agrāk man tajā garažā bija jaudīga, līdzīga Bullerjanam krāsns, ko jaunībā pats taisīju no krievu sējmašīnas veltņa - ar konvekcijas caurulēm. Tagad krievi tādas tirgo DEPO uc ar dažādām jaudām. Vēl es krievu jūtubikos esmu noskatījies kā šie mājas dārza garažiņām no zariem saražo šķeldu ar vienkāršiem aparātiem - ir vērts pārņemt tādu pieredzi ... Ar to krāsni man bija tā - vakarā iekurinu , paēdu cilvēka cienīgas vakariņas , garaža ir silta , bet -pats piekusis ,arī miega zāles iedarbojušās un iet uz garažu vairs negribās...Tagad , kamēr apkures sezona - tur nekad deguns nesalst, vairāk salst uz ezera...Uz fikso jau darbojas gāzes vai degvielas sildītāji, mazā telpā ātri uzsilst un ir diezgan ērti, tik nu tas skābelis sadeg, bet es skatos valmierietis tikai tā...!
Visiem novēlu radošu pieeju , jo pavasaris tuvojas!
Aigars Birzniekos.
 
Iet uz forumu: