Pieslēgties
Lietotāja vārds

Parole



Neesi lietotājs?
Spied šeit lai piereģistrētos.

Aizmirsi paroli?
Pieprasi jaunu šeit.
Lietotāji šobrīd
Viesi šobrīd: 2

Lietotāji šobrīd: 0

Lietotāju skaits: 692
Jaunākais lietotājs: Endzuks20
Apskatīt tēmu
 Drukāt tēmu
Par miskastēm!
Kaarlis
Sākumā jāpiezīmē ka terminoloģija nav vienkārša lieta. Tā ir tik pat draņķīgi slidena kā pašreizējā kluba valde. Neviens nezin kurā grāvī iekritīs, bet lai nu kā...
Kaut kur no krievijas ārēm ir padzirdēts par omītēm, jubiļeikām un luksenēm...
Mēs katrs vismaz teorētiski un domās savu braucamo kaut kā apzīmējam. Kuram Žubīte, kuram kaut kāds cits mīļvārds vai kā es, brutāli lamāju, "Vecā sarkanā mau%a! bet tīri tehniski vajadzētu nobalstīties uz vēsturiskiem faktiem, kuru izzināšana ir mans mzliet vājais punkts. Saskaņā ar manu paviršo un nepilno vēstures teoriju, jawa motociklu ražošana beidzās kaut kad, ap pagājušā gadsimta ražotās 354 un 360 ienākšanu šajā pasaulē. Tobrīd Čehi vēl bija inovāciju un citās štellēs pasaules flagmanis. Vēlāk iesākās masveida stagnējošu mēslu produkcija ko padumjo patērētājs ar katrām izmaiņām esošajā modelī uztvēra par tehnikas progresu un normu. Rūpnīcas stagnācija sociālistisko pieprasijumu dēļ kļuva neizēgama... Līdz ar to mēs ieguvām baltu pļurzu krāsainā tazikā jebšu kŗējuma izstrādājumu un tā pat arī ielas braucamos dranduļetus- motocikla izsrtrādājumus. (Jēdziens aizgūts no Goblina) Man ir pietiekami salīdzinājumu analoģiska izlaiduma gada un tehnikas iespēju pagalmā lai varētu absolūti droši teikt: Jawa mūsdienās ir MISKASTE! Un pat šo baltu dienu ķepurojoties no krīzes nav radijusi nevienu motociklu kaut gan progresss ir un pat apbrīnojams.Un tas ir neapstrīdami.
Daudziem ir zināms teiciens"Savs pirdiens nesmird" un tas šeit darbojās uz "pilnu klapi'. Nebūšu šeit lasītāju ienaidnieks bet gan lietas fanāts!

BET, LAI KĀ ARĪ NEBŪTU, MĒS ŠĪS MISKASTES ĻOTI MĪLAM.

Paradoksāli, ka šis nav mūsu nacionālais fenomens- piemēram, Rīgas mopēdi. Tas varētu būt saistīts ar to, ka mums nav vēsturiski savas moto būves. Savas motobūves vēl joprojām nav arī krievijai. Viss tās mantojums sastāv no repatriētiem, nozagtiem vai aizgūtiem projektiem ar nelielām konstruktīvām un būtiskām materiaālu un kvalitātes izmaiņām ražošanā. Ja nu kādam nav info, var pameklēt k175, k750,u.c. vēsturi. (Mans apbrīns krievu moto faniem: Vesela milzīga paviršu repliku fanu grupa) Vājprāts- kā tā var būt???
Kaut kā tā.
Pavelkam paralēles ar sprīdīti un jawa stadion u.t.t.
 
edmunds
Piekrītu pa visiem 100. Ja salīdzina Jawa ar jebkuru modernu motociklu (un kāpēc tad nesalīdzināt ?), tad Jawai viennozīmīgi var piemērot jebkādu nepieklājīgu epitetu. Jo ja motocikla sirds ir dzinējs, tad Jawas sirds ir projektēta 20. gs. 40. gadu beigās un ar to viss ir pateikts.

Un tomēr mēs ar viņām braucam, gan dēļ nostaļģijas, gan raritātes gan arī tāpēc, ka Jawa ir tāds jauno tehniķu stacijas pasākums (Mārcis un draugi), kur katrs ar savām roķelēm var iebāzties iekšā un kaut ko sākt skrūvēt, vīlēt, mainīt un eksperimentēt, paralēli iemācoties gan motoru uzbūvi, gan elektrību, krāsošanu un vēl velnszinko.

Moderniem motocikliem mēs ar savām mellajām roķelēm iekšā nebāžamies, bet tur ir cita slimība - visādi tur custom pribambasi (zilas lapmočkas, mazi pagriezienu lukturi, utt.), bet tas jau ir cits stāsts.
MC Wild Hogs!
 
otomars
Grin
 
Kaarlis
Gandrīz kā kūtsmēsli- it kā smird bet tajā pašā brīdī mīļi smaržo kad tu brauc pa Latvijas āSmilerēm.
 
Kaarlis
Un te ir tā smieklīgā fīča: ja jāremontē volvo vai bavarijjas miskastes turbīnas nokautais dzinējs par 1,5 tūkstoti ebrejiem- ph5,5, ja jawa par 2,5 tad oh, jebiomati...
Un vēl pasakiet ka tā nav!
 
otomars
Kaarli ,es jau tik pajautaaju kaa Tu apziimee paareejos modelju,bet Tu kaa puishelis saaki meetaaties ar epitetiem ,kropljot lietotaja vaarduFrown
kas taalaak....
 
Spiker
Es domaju, ka tagad vajag iedzert! Grin Grin Grin
 
aivarsz
otomars rakstīja:

Kaarli ,es jau tik pajautaaju kaa Tu apziimee paareejos modelju,bet Tu kaa puishelis saaki meetaaties ar epitetiem ,kropljot lietotaja vaarduFrown
kas taalaak....


Tālāk ir tā, ka kādam foruma lietotājam, kad galva sāks strādāt normāli, vajadzētu pārlasīt foruma lietošanas noteikumu 7. un 8. punktu, kuru sastādīšanā savulaik ir pats piedalījies. Un pieņemt pareizos lēmumus, pirms nākamā ieraksta, privātas atvainošanās visiem iesaistītajiem vai pirmā bana foruma vēsturē.
 
aigars
Cjaw, visiem! Vajag jau kaut ko palasīt un parēkt arī ! Labi ir ,ka veči pieliek pilnu seju un kaut ko papļāpā, un no rīta neko neatceras vai arī tā izliekas! Tikai te lieta ir tāda, ka viss ir uzrakstīts un viss ir labi lasāms , un vairākas reizes , ja patīk... Bet mēs jau tādi esam , ka brīvdienās braucam ar miskastēm, jo patīk ķimerēties un patīk kompānija...- es arī tāds pacs...Tāpēc man prātā tāda Jāņu dziesma -
Līgo Jawa uz šosejas
Vecis līdzi līgojās,
Sašūpojis Jawas valdi-
Pac pēc polša lūkojās...

Aigars Birzniekos.Smile
Labojis aivarsz uz 29-07-2019 23:32
 
otomars
...
Labojis otomars uz 31-07-2019 19:36
 
Iet uz forumu: