Pieslēgties
Lietotāja vārds

Parole



Neesi lietotājs?
Spied šeit lai piereģistrētos.

Aizmirsi paroli?
Pieprasi jaunu šeit.
Lietotāji šobrīd
Viesi šobrīd: 2

Lietotāji šobrīd: 0

Lietotāju skaits: 692
Jaunākais lietotājs: Endzuks20
Apskatīt tēmu
 Drukāt tēmu
Somija 2020 Jawasakki
AldisK
Jawasakki 2020 pasākums šogad notiks no 5-7 jūnijam. Pilsēta Tammela. Tas ir apmēram 120 km no Helsinkiem. Sākuma plāns ir izbraukt 3.06 uz Tallinu. 4.06 prāmis Tallina-Helsinki un tad aizbraukt līdz pilsētai Turku, bet ne pa maģistŗāli, bet pameklējot veco King Roud ceļu ar kādiem apskates objektiem. Kaut kur ap Turku nakšņojam. Tas ir ap 170-200 km.Tālāk 5.06 no Turku uz salidojuma vietu. tas ir ap 100 km. Pēc tam piedalāmies ikgadējā somu pasākumā. Svētdien varētu būt divi varianti.
1. Tammela-Helsinki- Tallina- Mājas.
2. Tammela-Helsinki- un uz Krieviju ar galamērķi uz St.Pēterburgu.
Tad domāju mājās uz nedēļas beigām. Pieļauju, ka pēc pasākuma var arī grupas dalīties. Viena brauc pa tiešo mājās, otra uz Krieviju.
Gribētos dzirdēt jūsu domas. Kā arī par Somijas pasākumu cilvēku skaitu. Patreiz esmu Somijā pasākumā šo to rezervējis. Gribu saprast vai pietiks vai vēl kas papildus vajag. Tādēļ līdz šī mēneša beigām gribētu zināt kas brauks.
1. AldisK
2. Rich ( atp.caur St. Pēterburgu)
3. Siguldietis
4. Bargais (īsā versija)
5. AivarsZ + Jana- garā versija
6. Pēteris - garā versija + Dace
7. Retais - garā versija
8.Gatis123 +1 (iespējams garā versija)
9.Ģirts & Aiva (īsā versija)
10. Gints29 garā versija
11. Gaigars, garā versija
12. Andrys, garā versija
13. Andzs Tume( īsā versija)
14. Rolands (Amata) - īsā versija
15. Jānis (Amata) - īsā versija)
16. Vilnis (Amata) - īsā versija
17. PinkuJanis+Renāte= garā versija
Lūdzu pierakstiet, ja kādam ir lidzbraucēja. Man svarīgi ir Somijā vietu skaits.
Labojis Girts uz 07-03-2020 18:46
 
andrys
Esmu pieteicies un pie reizes īsās versijas braucējiem varu ieteikt pāris apskates objektus:
1. 162km attālumā no Turku pilsētā Parola ir apskatāms kara tehnikas muzejs, ļoti saistīts ar somu brīvības cīņām pirms Otrā pasaules kara.www.panssarimuseo.fi/...nayttelyt/
2. Ja kāds no braucējiem ir mednieks-makšķernieks, tad Somijā reizi divos (pāra) gados pilsētā Rīhimaki jūnija pirmajā sestdienā notiek ikgadējā medību un ar to saistīto industriju izstāde. Ir ko redzēt. Cenas, protams, kā jau izstādē, taču svētdien, kad eksponāti sāk mājupceļu, ir iespējams diezgan veiksmīgi nokaulēt un iegūt īpašumā sen gribētas mantas.
Vieglam ieskatam: www.eramessut.fi/...jaksi.html un dažas bildes no personīgā arhīva:[img][/img]
41_1.jpg

Labojis andrys uz 13-01-2020 11:28
 
modza
Varbūt ne pa tēmu, bet Somija 1939 gads... Šis ir saistīts ar Andrys ziņojumu...
www.youtube.com/...verified=1
 
Gatis123
Pagaidām izskatās ka piedalos "īsajā versijā",bet intresētu kāds plāns ir ieplānots "garā versijā"!!!!?
Varbūt kāds varētu izklāstīt plānu "garajai versijai"?
Ar ko jārēķinās? Cik + dienas jārēķina klāt?
Labojis AldisK uz 12-01-2020 20:56
 
AldisK
Tik lielu atsaucību nebiju gaidījis. Tādēļ gribētu šo pieteikšanos slēgt. Šādai grupai sāk palikt problēma ar viesnīcu rezervējumiem. Esmu rezervējis 22 cilvēkiem Viesnīcu Dzingel Tallīnā ar brokastīm un stāvvietu no 3 uz 4 jūniju. Apmēram 7 km no centra. Tuvāk centram nav stāvvietas vai 15 eiro par d/nakti. Esam tur gulējuši, normāla viesnīca. No 4 uz 5 jūniju rezervēta 22 cilvēkiem naktsmītne Somijā , Karinā pie ezera Lomakeskus Koivukankare. Stāvvietas par brīvu, brokastis papildus 8 eiro pēc izvēles. Aizrakstīju Kauko par vietām galā. Patreiz mums ir rezervētas 16 vietas. Vēl vajag 6. Tagad gaidu atbildi no Kauko.
Labojis AldisK uz 14-01-2020 10:54
 
Rich
Paldies Aldi par rūpēm..., Kauko noteikti uz pauzesGrin
 
andrys
Paldies, Aldi, par info un padarīto darbu! Kā būs ar prāmja biļetēm? Kopā, pa grupām vai individuāli? Ja, nemaldos tur bija cenu atšķirības...
 
Retais
Jā Aldim no manis arī paldies par rūpēm. Atgādināšu arī vel braukt gribētājiem par tālo 2015.gadu. Mēs toreiz uz Somiju braucām 3 grupās. Bija Alda grupa, viss skaisti saplānots un zināms. Bija viena garā brauciena grupiņa un viena, kuru paši nosauca par grāvīčurātāji - tb neko nerezervē, brauc uz labu laimi un visi galā satikāmies. Varbūt ir kāds kurš var vai vēlas uzņemties vadību pār citu grupiņu - piemēram mazliet ekonomiskāks variants, guļ teltīs utt.
 
AldisK
Kauko atbildēja. Mums tagad ir rezervētas 22 gultas vietas. Pagaidām vairāk brīvu vietu nav. Par prāmja biļetēm mazliet vēlāk. Iepriekšējo gadu pieredze bija, ka visizdevīgāk bija pirkt pa četrām biļetēm, tad bija vislētākais variants. Vispirms mums ir jāsadalās , kuri brauc mājās, un kuri uz Pēterburgu. Otrajiem nav jāpērk atpakaļceļš. Pēc tam jasadalās pa četri grupā. Tam mums vēl ir laiks.

Retais par Tevi nesapratu! Tu gribi gulēt teltī? Dod ziņu, lai zinu kā ar rezervācijām.
 
Retais
Nē, man patīk mūsu ierastais formāts ar maniem uzticamajiem ceļa biedriem. Wink Vienkārši atgādināju citiem, ka ir iespējams arī nedaudz savādāks pasākuma un braukšanas variants. Protams ļoti priecājos par šādu, lielu aktivitāti.
 
aivarsz
Par pagarināto variantu, Krievzemi ieskaitot. Vēl ir pārdomas par iespējamajiem maršrutiem. Bezvīza Pēterburgā, jeb Ļeņingradas apgabalā darbojas, ar moci iebraucot un izbraucot caur vienu robežkontroli, kas nav īsti interesanti un saderīgi ar konceptu. Vēl pārčekošu, bet, šķiet, ka tā. Citādi, ja vēlamies veikt interesantāku braucienu, jārēķinās ar apmēram 70 Eur tēriņu uz seju par vīzām etc. Brauciena iespējamie maršruti ir procesā, vairāki cilvēki ir uztaisījuši savas vīzijas, kā to veikt. Manas iedomas, iespējas un varēšanas: man būtu forši, ja pēc Jawasakki, ekskursija iekļautos vienā nedēļā, līdz nokļūšanai mājās, kas nozīmē +- 5 dienas Krievijā. Tad vēl: ko mēs vēlamies redzēt. Pilis, ahitektūru, vēsturi, dabu, vai k- ko neordinārāku. Mājupceļa varianti no Pēterburgas arī iespējami vairāki. Virziens Narva, vai virziens Novgoroda, Pleskava, Tartu u.t.t. Padalieties ar viedokļiem, laiks ir pietiekami. P.S. Ja kādam negribas Somiju, bet gribas pievienoties braucienam daļēji, Krievijā, Igaunijā, vai Latvijā, dodiet ziņu laicīgi, kad ekskursijas galīgais maršruts tiks publicēts, lai varētu jūs iekļaut naktsmītņu rezervācijā. Tādēļ, lūdzu, viedokļus un idejas. Atklāti, PM, vai e-pastā. Paceļosim kopā ar prieku!
 
aivarsz
andrys rakstīja:

Paldies, Aldi, par info un padarīto darbu! Kā būs ar prāmja biļetēm? Kopā, pa grupām vai individuāli? Ja, nemaldos tur bija cenu atšķirības...


Biļešu cenas uz prāmjiem mainās nepārtraukti. Jāķer momenti, kad, cik lielam cilvēku skaitam etc biļetes ir izdevīgāk iegādāties. Jo lielāks bars, jo sarežģītāk. Jo laicīgāk, nenozīmē lētāk. Šogad man būtu interese notestēt Somu draugu izslavēto jauno prāmju līniju no neTallinas, bet bik uz mūspusi. Pagājušajā gadā šie visi starā. Jāpačeko.
 
AldisK
aivarsz rakstīja:

Par pagarināto variantu, Krievzemi ieskaitot. Vēl ir pārdomas par iespējamajiem maršrutiem. Bezvīza Pēterburgā, jeb Ļeņingradas apgabalā darbojas, ar moci iebraucot un izbraucot caur vienu robežkontroli, kas nav īsti interesanti un saderīgi ar konceptu. Vēl pārčekošu, bet, šķiet, ka tā. Citādi, ja vēlamies veikt interesantāku braucienu, jārēķinās ar apmēram 70 Eur tēriņu uz seju par vīzām etc. Brauciena iespējamie maršruti ir procesā, vairāki cilvēki ir uztaisījuši savas vīzijas, kā to veikt. Manas iedomas, iespējas un varēšanas: man būtu forši, ja pēc Jawasakki, ekskursija iekļautos vienā nedēļā, līdz nokļūšanai mājās, kas nozīmē +- 5 dienas Krievijā. Tad vēl: ko mēs vēlamies redzēt. Pilis, ahitektūru, vēsturi, dabu, vai k- ko neordinārāku. Mājupceļa varianti no Pēterburgas arī iespējami vairāki. Virziens Narva, vai virziens Novgoroda, Pleskava, Tartu u.t.t. Padalieties ar viedokļiem, laiks ir pietiekami. P.S. Ja kādam negribas Somiju, bet gribas pievienoties braucienam daļēji, Krievijā, Igaunijā, vai Latvijā, dodiet ziņu laicīgi, kad ekskursijas galīgais maršruts tiks publicēts, lai varētu jūs iekļaut naktsmītņu rezervācijā. Tādēļ, lūdzu, viedokļus un idejas. Atklāti, PM, vai e-pastā. Paceļosim kopā ar prieku!

Par elektronisko vīzu un robežas pārbraukšanu piezvanīju uz Krievijas vēstniecības konsultāciju telefonu. Atbilde bija, ka par vienu robežpunktu nav taisnība. Jāievēro tikai robežpunkti, kuri ir atvērti elektroniskai vīzai. Tie ir trīs Somijas pusē un viens Igaunijā. Tā kā var iebraukt no Somijas pa trīs robežpunktiem un izbraukt pa Narvas punktu Igaunijā.
 
AldisK
aivarsz rakstīja:

andrys rakstīja:

Paldies, Aldi, par info un padarīto darbu! Kā būs ar prāmja biļetēm? Kopā, pa grupām vai individuāli? Ja, nemaldos tur bija cenu atšķirības...


Biļešu cenas uz prāmjiem mainās nepārtraukti. Jāķer momenti, kad, cik lielam cilvēku skaitam etc biļetes ir izdevīgāk iegādāties. Jo lielāks bars, jo sarežģītāk. Jo laicīgāk, nenozīmē lētāk. Šogad man būtu interese notestēt Somu draugu izslavēto jauno prāmju līniju no neTallinas, bet bik uz mūspusi. Pagājušajā gadā šie visi starā. Jāpačeko.

Es domāju, ka nevajadzētu prāmju līnijas mainīt. Esmu jau arī rezervējis viesnīcu Tallinā mūsu parastajā variantā. Ja nu ir kādi nopietni argumenti, tad tas ir diezgan steidzīgi jāizlemj.Pagaidām es vēl varu bez maksas rezervāciju atteikt.
 
andrys
aivarsz rakstīja:

Par pagarināto variantu, Krievzemi ieskaitot. Vēl ir pārdomas par iespējamajiem maršrutiem. Bezvīza Pēterburgā, jeb Ļeņingradas apgabalā darbojas, ar moci iebraucot un izbraucot caur vienu robežkontroli, kas nav īsti interesanti un saderīgi ar konceptu. Vēl pārčekošu, bet, šķiet, ka tā. Citādi, ja vēlamies veikt interesantāku braucienu, jārēķinās ar apmēram 70 Eur tēriņu uz seju par vīzām etc. Brauciena iespējamie maršruti ir procesā, vairāki cilvēki ir uztaisījuši savas vīzijas, kā to veikt. Manas iedomas, iespējas un varēšanas: man būtu forši, ja pēc Jawasakki, ekskursija iekļautos vienā nedēļā, līdz nokļūšanai mājās, kas nozīmē +- 5 dienas Krievijā. Tad vēl: ko mēs vēlamies redzēt. Pilis, ahitektūru, vēsturi, dabu, vai k- ko neordinārāku. .... Tādēļ, lūdzu, viedokļus un idejas. Atklāti, PM, vai e-pastā. Paceļosim kopā ar prieku!


Šajā sakarā uzrakstīšu savas pārdomas un iegūto informāciju. Tātad īsumā pa p-tiem:
1.dzīvošana Pēterburgā: vislabākais variants noīrēt dzīvokli tuvumā pie metro prom no centra, protams ar aprēķinu, kur nolikt močus - tā lai ir ar ko turpināt ceļu atpakaļ. Cenas pēc airbnb.ru - 33€/1cilv.nakts, Ir protams dzīvoklīši pa 9€, bet tur armijas apstākļi – kubriks, 2stāvu gultas…. Viesnīcas es neapskatīju.
2.Klasiskajās tūrisma apskates vietās (Ermitāža, citas pilis...utt.), pirmkārt cenas lielas, otrkārt tūristu pilns un īsti nav ko redzēt – “davka”. Ir jāveido savs maršruts…. Apskatīt var: Jusupovskij dvorec, aizbraukt uz Puškino+jaunā Dzintara istaba (uzbūvēta un atjaunota no jauna), “Erotikas’” muzejs (no cara Pētera I laikiem līdz mūsdienām, nojaušu, kuram no grupas tas patiksGrin), Miniatūru muzejs, Ļermontova laukums, mūsdienīgās mākslas muzejs Vasiļjeva salā un paceļamie tilti (pirmais veras Dvorcovij 1.30, pēdējais 2.30). Ja labs laiks var ņemt izbraucienu ar kuģīti pa Ņevu.
3.Cenas muzejos ārzemniekiem ir ar koeficientu x1.5, obligāti (nav precīzas info)pie katras biļešu pirkšanas jāuzrāda pase, vidēji no 450 līdz 600 RUB/ 7līdz 9€. Nu, dažos ir lētāk. Var izmukt no lielajām cenām, ka runā tīrā krievu valodā bez akcenta, bet ļeņingradieši ir feini iemācījušies "atkost"Frown iebraucējus.
4.Ņemot vērā citu pieredzi, lai diena izdotos bez skriešanas, 1 dienā apskatāmi max.2 muzeji (vai analogas vietas), pārējais jāmeklē kas ir bezmaksas...Wink
5.Saistībā par ēšanu: ēst ieteicams tikai lielos tirdzniecības centros, piem. O’key centru ēstuvēs, tur vismaz garantija, ka nesaslimsim. Dzīvoklī gatavot vakariņas pašiem, brokastīs kas palicis pāri no vakariņām. Pilnībā atkrīt visādas Mamini Blini, Ukroška utml. Ir arī otra galējība: Šokoladnica un Doyble Caffe ir nenormāli dārgas – tasīte kafijas 300RUB (5€)Shock
6. Lai nebūtu lieka galvas lauzīšana, te ir viena adrese http://www.hellopiter.ru, kur var arī kaut ko nošpikot.
Ceru, ka kāds domu grauds no mana savārstījuma noderēs ne tikai braucējiem kas pieteikušies, bet arī citiem ceļotājiem citos laikos un formātos...Atpakaļ ceļš varētu vest caur Narvu...arī interesanta pilsēta un apkārtne. Caur Pleskavu īsti nav ko redzēt, esmu braucis, tiesa 90-tajos. iespējams tagad ir tāpat, tikai savādāk.
Ar močiem braukāt pa pilsētu īsti neiesaka, labāk izvēlēties sabiedrisko transportu
P.S. šeit vēl viena adrese: https://www.otzyv.ru/info/1721/
Labojis andrys uz 16-01-2020 09:40
 
Retais
Izskanēja versija no Somiem braukt uz uz RU ar prāmi. Man patiktu gar jūru. Pa ciet zemi, redzot Viborgu un Ļenobalstjā ir tāda pilsētiņa Sestrorecka, līdzīga kā Jūrmalā, gan izmēra ziņā, gan attālumā, kā no Rīgas līdz Jūrmalai, ļoti gribētos man salīdzināt abas piejūras tā saucamās kūrortpilsētas. Tur pieļauju, ka arī dzīvošana, ēšan kādu dienu, būtu stipri lētāka. Ja kādam gribas ne tikai muzejus, arhitektūru utt. Bet tādu nelielu asumiņu, varētu mēģināt sakomunicēt ar entuziastu kustību StopHamSPB un klātienē pavērot kādu viņu reidu pret autovadītājiem, kuri pārkāpj satiksmes noteikumus. Tā man personīgi grūti noformulēt ko tieši gribētu redzēt, jo visu mēs tāpat neredzēsim. Man galvenais ir kompānija, kas izskatās,ka būs lieliska (šobrīd Uldis un Sandra pietrūkst) kopā pavadītais laiks un pati Pēterburgā kā tāda. Lai būtu kārtējais interesantais ceļojuma apraksts. Rakstīšu grāmatu
 
aivarsz
Visu cieņu Andrys, ļoti loģiski un pareizi ieteikumi. Retays, protams, mēs redzēsim tikai to, ko redzēsim, aizrauties ar tikai un vienīgi muzejiem, galīgi nevajadzētu. Pilnai kultūras programmau nepietiktu pat ar 2 nedēļām. Tādēļ, izšķirties par pareiziem apsates objektiem nebūt nav vienkārši. Mums nav daudz variantu, kā no Somijas iebraukt Ļeņingradas apgabalā un izbraukt Igaunijā. Viss ir vienkārši. Iebraukšana ir teorētiski iespējama pa 3 ceļiem, 2 tuvāk Viborgai, viens pie Imatras. Jāpārbauda tikai, vai visos darbojas elektroniskās vīzas. izbraucam caur Narvu. Tad der elektroniskā vīza. Visos citos gadījumos vīza ir jāpērk par tiem aptuveni 70 Eur.
Labojis aivarsz uz 16-01-2020 21:31
 
andrys
Retais rakstīja:

Ja kādam gribas ne tikai muzejus, arhitektūru utt. Bet tādu nelielu asumiņu, varētu mēģināt sakomunicēt ar entuziastu kustību StopHamSPB un klātienē pavērot kādu viņu reidu pret autovadītājiem, kuri pārkāpj satiksmes noteikumus. ....

Ņemot vērā Retā darba specifiku, saprotu, ka tev par to ir dzīva interese. Taču no man zināmiem kanāliem ar šādām aktivitātēm neiesaka aizrauties. Gribot negribot mēs pievērsīsim sev papildus ne tikai HAM-u, bet arī spēka struktūru uzmanību. Man personīgi nav vēlama izskaidrošanās kāda iecirkņa telpās... Braucam taču atpūsties.
Par vīzām: elektroniskā derīga 8 dienas. Ar to jārēķinās - 8dienu laikā jāpamet valsts, t.i. visam jābūt saplānotam čotka, aizķeršanās ir izslēgta. Jāņem vērā, ka formējot elektronisko visam jābūt sarakstītam bez kļūdām, savādāk "pāri sētai netiksi"Frown. Lai arī par maksu, tomēr parastā pases vīza izslēdz RU e-vīzas sistēmas "uzkāršanos", kuras dēļ daudzi nav tikuši Krievijā. Ja kādam ir pazīstamas tūroperatoru firmas, kas organizē braucienus uz RU, jāpainteresējas sīkāk kas un kā ar vīzu niansēm ir.
Par maršrutu: domāju, ka līst iekšā tālākajā Somijas -Krievijas robežp-tā nebūtu īsti labi. Redzēsim tikai neskarto dabu lielā vairumā un attiecīgo Krievijas lauku ceļu infrastruktūru, tīsim km. Nu kā teiktu Kuzmičs: toties pilna atslēgšanās no murga!, tobiš no mūsu darba ikdienasGrin. Varbūt varētu papētīt iebraukšanu RU caur Torfjaņņiku robežpunktu? Tad uz Viborgu - no kurienes divi varianti: pa kontinentu (E18) līdz Sestroreckai vai pa mazāk zināmo ceļu gar Somu jūras līča piekrasti arī līdz Sestroreckai. Tur interesants varētu būt pārbrauciens līdz Kronštatei pāri līcim, tālāk līdz Lomonosovai un iebraukt Pēterburgā jau no "mūsu puses". Atrast dzīvesvietu metro tuvumā .... par to jau rakstīju iepriekš, un Piter naš Grin
Īsumā tās ir manas pārdomas un iegūtās info īss atvārstījums....
 
AldisK
Te apmēram esmu uzmetis maršrutu līdz nakstmītnei pilsētā Karina.
somija.jpg
 
Gaigars
Par bāzes vietu uz 3 naktīm Pēterburgas apmeklējumam varētu izvēlēties Puškinu (Carskoje selo) pati par sevi apskates cienīga pilsētiņa ~25 km no Pēterburgas centra. No Puškinas uz Pēterburgas centru iet elektrovilciens (ja atmiņa neviļ tad daļa no vilcieniem ieiet pazemē, respektīvi bez pārsēšanās nonāk metro tīklā) vilciens ik pa 20 min, ceļā pavadāmais laiks 30min.
Ko es gribētu darīt un apskatīt pēterburgā? 1 dienu es izvēlētos autobusa tūri gida pavadībā pa Pēterburgu un izbraucienu ar kuģīti. 2 dienu autobusa tūri gida pavadībā uz Peterhofu. Tas ir tikai par pilsētas apmeklējuma sadaļu.
 
Iet uz forumu: