Pieslēgties
Lietotāja vārds

Parole



Neesi lietotājs?
Spied šeit lai piereģistrētos.

Aizmirsi paroli?
Pieprasi jaunu šeit.
Lietotāji šobrīd
Viesi šobrīd: 2

Lietotāji šobrīd: 0

Lietotāju skaits: 693
Jaunākais lietotājs: kristaps998
Apskatīt tēmu
 Drukāt tēmu
Bizons Latvijā.
AldisK
Ir tāda Jawa, Bizon. Modelis 633. Pēc vikipēdijas ražoti tikai divus gadus un sarkanā vai dzeltenā krāsā. Tāpēc saražoti diezgan maz eksemplāru. Ja man būtu jāvērtē šis Jawas izskats, es dotu kā visu laiku Jawas tizlākais izskats. Bet vai tādēļ un tāpēc, ka to skaits nav liels, tas ir no jaunākajiemun un dārgākajiem jawa motocikliem šodienas tirgū, neskaitot pirmskara ražojumus.
Nesen uzzināju, ka viens šāds motocikls ir iegādāts un atrodas vienā privātajā senās tehnikas kolekcijā Latvijā. Pagaidām šis kolekcionārs negrib publicitāti, tāpēc vairāk info, kas, kur nebūs. Iespējams arī mūsu pasākumos neparādīsies. Bet nekad nesaki, nekad. Tāds izskatās šis Bizons.
105192071_8.jpg 105192071_2.jpg

Labojis AldisK uz 20-01-2020 18:38
 
Gusts
AldisK rakstīja:

Ir tāda Jawa, Bizon. Modelis 633. Pēc vikipēdijas ražoti tikai divus gadus un sarkanā vai dzeltenā krāsā. Tāpēc saražoti diezgan maz eksemplāru. Ja man būtu jāvērtē šis Jawas izskats, es dotu kā visu laiku Jawas tizlākais izskats. Bet vai tādēļ un tāpēc, ka to skaits nav liels, tas ir no jaunākajiemun un dārgākajiem jawa motocikliem šodienas tirgū, neskaitot pirmskara ražojumus.
Nesen uzzināju, ka viens šāds motocikls ir iegādāts un atrodas vienā privātajā senās tehnikas kolekcijā Latvijā. Pagaidām šis kolekcionārs negrib publicitāti, tāpēc vairāk info, kas, kur nebūs. Iespējams arī mūsu pasākumos neparādīsies. Bet nekad nesaki, nekad. Tāds izskatās šis Bizons.


Šausmīgs vai ne tik šausmīgs bet tāds nu bija tas Japānas ‘60 gadu moto būves stils. Nu šausmīgs, es piekritu! Bet kā vecais zēns no Detroitas reiz teica: “ kroplīgums ir skaists”
ČZ 125 type 453/05
 
morgans
Motociklets protams intresants. Kautkas skatienu piesaistošs tajā ir.....bet takā īpašnieks nav paredzējis plašākai apskatei atrādīt šo eksemplāru tad diemžēl gluži vienalga kurā pasaules nostūrī tas atrodas.
 
aivarsz
Mocītis jau gana interesants, dikti savdabīgs. Tie modeļi jau, šķiet bija ar dažādām kubatūrām, ja pareizi atceros, atkārtoti skatot to dīvaino kantainumu, man radās sajūta, ka šitam piekabinot blaķeni Abava, rastos īpasi saderīgs kantainais pāris.
 
Retais
Pirmo reizi, es bizonu ieraudzīju Jawassaki Somu pasākumā 2014.gadā, un man šķiet tiesi ar Tevi Aldi blakus stāvēju, tā, ka laikam zīme, ka jāaizbrauc atkal uz Somiju..Grin Toreiz tas eksemplārs bija maza bērna pārsteiguma krāsā. Nozēlojams mēģinājums radīt ko skaistu Grin
 
zigmars
gatavs lietošanai, nevainojama dizaina izstrādājums.
jawa_4.jpg

Labojis zigmars uz 22-01-2020 12:28
 
aigars
zigmars rakstīja:

gatavs lietošanai, nevainojama dizaina izstrādājums.


Jawa 650 classic !

Aigars Birzniekos.
 
aivarsz
Par Rotax un vēlāk Minarelli dzinēju komplektāciju Jawām. Nekad neesmu izpratis to Jawa fīču, kādēļ nosacītajiem lielkubatūras modeļu eksperimentiem, principā, tikuši izmantoti dažādi mazzirgspēku viencilindra mazkomforta dzinēji. Gan jau kāda fīča kāda cilvēka galvā ir. Runājot par vēsturi ar 650 ccm modifikācijām, vizuāli mani šie modeļi pat nedaudz vienmēr ir uzrunājuši. Kamēr neredzu ģeniālo konstrukcijas elementu- izpūtējs. Tas šķiet, kā pret rītu radies studentu eksperiments pirms diplomdarba. Bet, neatkārtojama dizaina pērle. Tas tik tāds privātais skatījums. Sorry.
 
Rich
Par izpūtējiem un diplomdarbu - labi teiktsGrinGrinGrin. Viedokļi sakrīt....
Labojis Rich uz 23-01-2020 20:56
 
zigmars
Jā - no otras puses.... izpūtējrorei noteikti piemīt īpašs šarms.
un melnā krāsa noteikti ir smukāka, classic
650_bizon.png

Labojis zigmars uz 23-01-2020 17:36
 
Gaigars
Šeit jāpiekrīt Aivaram, ja Jawa ieliktu 600 m3 divcilindru dzinēju, pasaka un pat nebūtu svarīgi izpūtēja dizains.
 
Garausis
Tieši izpūtēja dizains,ir iegāzis pirmo normālo (650) JAWA motociklu.
 
aivarsz
Ir pirmais oficiāli reģistrētais Latvijā. Tiek nopietni restaurēts. Atrašanās vieta- Tukums. Šim vīram, šķiet, ir lielākā Jawa motobūves kolekcija Latvijā. Arī vienīgais oriģinālais Californian ir viņa krājumos. Atpirkts no vīra, kas ieguvis mocīti Amerikā. Esam tikušies ar iepriekšējo moto īpašnieku pirms pāris gadiem MCA sezonas atklāšanas pasākumā. Diemžēl, toreiz svaigi atvestais mocītis saimnieku neklausīja, tādēļ, tagad īpašnieks ir Arvis Tukumā.
 
Gints13
Par šo lielo Jawu kolekciju esmu dzirdējis. Būtu forši, ja varētu apskatīt to dzīvē!
 
AldisK
Es jau par šo rakstīju tēmā Bizons Latvijā. Vajadzētu apvienot. Kolekcijā ir ne tikai Jawa motocikli. Ir arī citi padomju laikā notocikli un auto. Kāda pasākuma ietvaros Tukuma pusē iepriekš sarunājot to varētu redzēt.
 
otomars
Pannoniju paardevu arii uz turieni ,kolekciju dereetu apskatiit
 
AldisK
Apvienoju tēmu par Bizonu.
 
Iet uz forumu: