Pieslēgties
Lietotāja vārds

Parole



Neesi lietotājs?
Spied šeit lai piereģistrētos.

Aizmirsi paroli?
Pieprasi jaunu šeit.
Lietotāji šobrīd
Viesi šobrīd: 1

Lietotāji šobrīd: 0

Lietotāju skaits: 693
Jaunākais lietotājs: kristaps998
Apskatīt tēmu
 Drukāt tēmu
Vasara 2013- Norvēģija?
elf
Norvēģijā labāk lēnāk nekā par ātru.....ja apdzīvotā vietā pie zīmes 50 ielidosi ar 90km/st....sods ja noķer ap 900eur.....un vēl esot par mazu,domājot palielināt!!!
Ja kāds agresīvi brauc,vietējie uzreiz zvana policijai......un pareizi ar dara!
-----ne
 
palsmanietis
Sveiks,Aldi,vecasmammas parasti lidz nebrauc,tikai pavada un sagaida, vinam pasam savas izpriecas tapat ka javistiem...,bet ja Tu zini, ka Tevi kaut kur gaida vecamamma, Tev tacu drosaka jushana, vai ne?Shock
 
AldisK
palsmanietis rakstīja:

Sveiks,Aldi,vecasmammas parasti lidz nebrauc,tikai pavada un sagaida, vinam pasam savas izpriecas tapat ka javistiem...,bet ja Tu zini, ka Tevi kaut kur gaida vecamamma, Tev tacu drosaka jushana, vai ne?Shock

Ir dažādas omammas....
Kaut kad kādreiz bija tāda dziesmiņa:
Sporta auto ātri brauc,
Ommama,
Kā ap stūriem riepas kauc,
Ommama....................
 
aivarsz
Ilmārs Dzenis... Sentiments visām vecmāmiņām un vectētiņiem. Un man prātā vēl kaut kas dikten vecs no "Trīs no Pārdaugavas" Norge sakarā, kur mīt viena no lielākajām emigrējušo Latviešu populācijām Eiropā- citēju:
"Skrej, mazais ratiņ pa lielceļiem,
ved mani atkal pie tautiešiem,
pāris gadus mielojies ar Bonbongām,
es atgriežos pie kāpostiem un desiņām..."
Smile
 
PinkuJanis
Hi, Jawu tauta!
Šodien kārtoju darba braucienus pie draugiem, kas ņemas ar tūrismu. Pagājušo gadu šie taisījuši arī maršrutu mocistiem pa Norvēģiju. Izteicu jawu plānus par 2013. Šie varot palīdzēt visu saplānot, nobukot grupas biļetes uz prāmjiem un naktsmītnes. Svarīgākais ir paziņot vēlamos datumus, orientējošo cilvēku skaitu un īpašās vietas, kas jāiekļauj maršrutā. Vai tas mūs varētu interesēt? Runājot par laikiem, ja brauc uz ziemeļu gala kalniem, bet tur esot tiešām jābrauc, jūnijā vēl varot būt pavēsi- labāk ir jūlijs-augusta sākums. Man pašam jau rigtīgi sāk gribēties nobraukt līdz tiem Troļļiem uz fjordiem.
 
AldisK
Es atradu savus pierakstus, ko 2000 gadā izbraucām ar grupu un autobusu. Mēģināju tos punktus salikt goole mapē. toreiz mēs braucām vispirms līdz Troļļu ceļam un pēc tam pa fjordu kalniem uz Bergenu un caur Oslo atpakaļ uz Stokholmu. Tad tur bija Dalsnibas kalns, daudz dažādu ūdenskritumu (Latefosi, Vodafosi uc.) visus neatceros bet pierakstīti ir. Tālāk vēl ledājs, Preikestolena pārkaru klints. Manuprāt ir jāizvēlas, vai brauc uz ziemeļiem vai tikai kādu pusi kā bija mūsu autobusa maršruts. Visu ar jawām kādās 10, 11 dienās nevarēs paspēt. Ilgāk braukt būs sarežģītāk brivā laika un finansu dēļ.
Es mēģīnāsu tos savus pierakstus izlikt te forumā tuvākajā laikā.
 
elf
Kur tad gribat gulēt.....kempingā telts vietas rezervēt nevajag.....nekas trakāks nevar būt par noteiktā datumā rezervētu naktsvietu......tad kaut vai pasaules gals ,bet tur ir jābūt un noteiktā laikā!!!!
Jūnijā nav auksts....braucu džinsos lielāko daļu....jūlijā,augustā stipri vairāk līst!!
Ja brauc....14 dienas jau vajag ierēķināt,tad visu nesteidzīgi var apskatīt.
Manā ceļojuma apraksta beigās tač ir sarakstīti visi interesantāko objektu nosaukumi ar visām GPS kordinātēm......vajag tik rakt!!!

Te apraksti ..

www.motopower.lv/...al_id=6744http://www.motopower.lv/member_gallery.php?gal_id=6342
http://www.motopower.lv/member_gallery.php?gal_id=3980
http://www.adventures.lv/?p=55
http://mikrob.ru/viewtopic.php?f=13&t=61839
http://www.motopower.lv/member_gallery.php?gal_id=8189
Labojis AldisK uz 27-10-2012 20:01
-----ne
 
aivarsz
Elf 'am: Laikam jau 2 nedēļas Rīga- Rīga varētu būt maksimums, ko vairums no braukt gribētājiem, mani ieskaitot var atļauties kopumā. Vēlamais ceļojuma laiks tomēr, laikam, jātaisa mazāks. Domāsim un runāsim vairāk par tādu visiem pieejamu budžeta klases braucienu, kas būtu vieglāk vairumam braukt gribētāju, tātad varētu piesaistīt vairāk reālus cilvēkus. Runājot par prāmi, arī man ir zināmas cerības iespējamās izmaksas samazināt. Braukšanas iespējamais laiks- piekrītu, runa varētu iet par jūnija 2. pusi draudzīgāku dabas apstākļu dēļ. Piemēram, Jāņi Norvēģijā?- Super.
 
elf
Vajag ierēķināt kā lieku dienu....ja nu līst tā riktīgi.....ko tad.
Ja ir rezerves diena ,tad guļ tik nost..
-----ne
 
aivarsz
elf rakstīja:

Vajag ierēķināt kā lieku dienu....ja nu līst tā riktīgi.....ko tad.
Ja ir rezerves diena ,tad guļ tik nost..


Protams, bet pagaidām uztveram šo topiku tikai kā tādu idejas apspēlēšanas vietu. Tāpēc arī Norvēģija topika nosaukumā ir ar ? zīmi. Tās labās idejas un domas par nākamo vasaru šobrīd ir vairākas, vairāku foruma lietotāju galvās. Pastrādājam dziļāk, sagatavojam augsni. Smile
Labojis aivarsz uz 07-10-2012 00:27
 
elf
Ko guļat tūliņ jau būs pavasaris.........

Mazliet ieskatam lai siekala notek.....stāvākais nobrauciens eiropā!!

content25-foto.inbox.lv/albums/a/autoaluksne/Galdinjsh/1309598889-1638.sized.jpg
Labojis elf uz 25-10-2012 15:41
-----ne
 
AldisK
Attiecībā uz Norvēģiju! Nav vēl sanācis laika parakņāties pa arhīvu. Bet noteikti to izdarīšu.
 
aivarsz
Ko citi ideju ģeneratori grib teikt? Bez steigas, protams. Ziema vēl gara, katrai publicitātei sava vieta... Bet, neatspringstam.
 
AldisK
Sveiki! Sameklēju arhīvā kādreiz izbraukto Norvēģijas maršrutu un mazliet padarbojos pielāgojot motocikliem. Sanāca kaut kas tāds, ko varu likt apspriešanai.
Protams tas ir tikai tads aptuvens skelets, bet esmu pa to braucis un redzējis. Man patika. Kempingus es tur nemeklēju ,domāju tos var atrast uz vietas, atkarībā no situācijas un saules stāvokļa.


1. Diena:
Prāmis Rīga- Stokholma.
2. Diena:
Stokholma- Hamāra. Brauciens cauri Zviedrijai, iebrauc Norvēģijā un pie Hamāras nakšņo. Apm. 550km
3. Diena:
Hamāra- Lillehamere, pilsētas un olimpiskā stadiona apskate Brauciens līdz Andalsnes. Pie Andalsnes nakšņo. Apm. 330km
4. Diena:
Andalsnes –Troļļu ceļš- Dalsnibas klints –Stryn.Nakšņo. Apm. 170km.
5. Diena:
Stryn- Tvindefosas ūdenskritums. Nakšņo. Apm. 250km
6. Diena:
Tvindefosas ūdenskr. – Vorinfosas ūdenskritums- Odda. Apm. 170km
7. Diena:
Odda-Buerdalen pārgājiens uz Folgefona ledāju- Latefosa ūdenskritums –Jorpelande. Apm.220km
8. Diena:
Jorpelande-Preikestolena Forsand pārkaru klints(pārgājiens ar kājām apm4-5stundas) virs fjorda-Lauvik- Sinnes. Nakšņo Apm 100km
9. Diena:
Sinnes-Hedāle(koka stāvbaznīca)Notoden-Oslo. Nakšņo pirms Oslo Apm.350km
10. Diena:
Oslo Oslo apskate. Brauciens uz Stokholmas apm līdz Karlštatei kādus 200km. Nakšņo.
11. Diena:
Karlštate- Stokholma. Apm 300km.
12. Diena:
Stokholma Riga.

Kopā apmēram 2700km.
 
elf
Pārskatīju maršrutu viss bumbās.Ja jau 12 dienas,tad pieliekat klāt vēl 2......tad kā reiz 2 nedēļas...dabūsiet adrenalīnu ne pajokamSmile
-----ne
 
elf
Sākat srūvēt papildlukturus....tur daudzi tuneļi nav apgaismoti ....vienu dienu vispār pavadīsiet pazemē....kā viens beigsies tā otrā iekšā.
-----ne
 
KarlisV
Viss jau ir skaisti, bet cik tāds brauciens izmaksā? Skaidrs ir viens, ka ar Jawu pārtiku līdzi paņemt nevar. 12 dienas - tas ir daudz.
Ja tas cipars tuvojas ~ LVL 1000,-, tad droši vien domāšu par citu braucienu.
 
AldisK
Par izmaksām jāskatās. Tallinks man mājas lapā bez atlaidēm izmeta 2 cilvēkiem un mocim turp atpakaļ ap 200Ls. Iespējams ka varbūt var dabūt kādas atlaides, kā arī vienam cilvēkam būs lētāk.
Degviela maksājot ap 1.5ls/litrā, tas ir rupji apm. rēķinot 3000km ap 150litri ap 200Ls. Vēl kempingi, īsti nav skaidrs cik uz cilvēku vidēji var rēķinat telts vietu. Vienu kempingu i-neta uzgāju, šķiet ap 6eiro no cilvēka+telts vieta ap 5eiro.
Paiku sausā veidā maksimāli jāņem līdzi. domāju nav tik traki var paņemt diezgan daudz, ja vēl brauc viens, tad vispār var nesaspringt. Spirts arī sausā veidāGrinGrinGrin. ja nopietni būs jāierobežo. Pārējais tur ir bez maksas, spēj tik galvu grozīt un ķert emocijas skatoties.
Tā kā domāju kādos 600-700Ls vajadzētu iznākt braucot diviem
 
AldisK
elf rakstīja:

Pārskatīju maršrutu viss bumbās.Ja jau 12 dienas,tad pieliekat klāt vēl 2......tad kā reiz 2 nedēļas...dabūsiet adrenalīnu ne pajokamSmile

Taisi ātrāk savu 634, lai var braukt. Būsi tāds kā citi neizleksi ar Hondu. Ceļus jau zini, varēsi palīdzēt. Pašam arī varbūt būs interesanti kā ir ar Jawu nevis hondu.
 
elf
hi...Jawu būvēju melnu muti.....kad būs ,nezinu....
Par izmaksām...mums 2 + motocikls prāmis bij 70Ls uz to pusi,bet pirku jau...laikam bij marts.
Telts vieta maksā 7-20 eur...tas ir ja kādi 4 salien iekšā..
Pārtikai līdzi vajag ņemt sausās zupiņas...tās var sapakot visām 2 nedēļām....vēl jau ir visādi kopakti iepakojumi...nu uz vietas klāt pirkām maizi,augļus,kārumus...
ūdeni uzvāra kempingā un paņem līdzi visai dienai,aukstu var pasmelt no kalnu upes.Ļoti garšīgs un problēmu ar nevārītu nebij...
Pa lielam tās arī visas izmaksas,par degvielu jau tika minēts...
Mums izbraukt no dienvidiem līdz pašiem Norvēģijas ziemeļiem ,21 dienas garumā 6200km izmaksāja mazliet zem 1000Ls.....bet tas bez sagatavošanās izdevumiem...
Tātad izmaksās prāmis,degviela,teltsvieta,maizīte....un tas ir viss... ja grib pa lēto.
Močiem šajā maršrutā,tuneļi,ceļi pa brīvu....vienīgi ja grib uzbraukt Dalsnības kalnā,laikam bij 7 eur.....
-----ne
 
Iet uz forumu: