Pieslēgties
Lietotāja vārds

Parole



Neesi lietotājs?
Spied šeit lai piereģistrētos.

Aizmirsi paroli?
Pieprasi jaunu šeit.
Lietotāji šobrīd
Viesi šobrīd: 1

Lietotāji šobrīd: 0

Lietotāju skaits: 693
Jaunākais lietotājs: kristaps998
Apskatīt tēmu
 Drukāt tēmu
Vītnes iegriezšana
Jancic
Rakņājoties pa forumiem tika atrasta tabula, kurā parādīts kāda diametra urbi, kādu vītņurbi izvēlēties veidojot attiecīgo vītni. Atļaušos pārpublicēt.

content25-foto.inbox.lv/albums/j/j.bergmanis/Mail-Attachments/urbju-diametri-vitnu-iegriesanai.jpg

Ceru, ka kādam noderēs.Nekautrējamies,padalamies pieredzē par šo jautājumu pie šīs tēmas.
 
AS18
Ko te vairs ko piebilst, tabulā viss jau pateikts... Smile

Cits jautājums kāpēc vītne jāgriež.., vai tāpēc ka vecās nav vai vienkārši no jauna.
Atjaunojot savu otro Jawu nācās saskarties ar to, ko domāju visi redzējuši.. aprautas vītnes, nolūzušas skrūves un tad vēl paša nolauztās.
[img][/img]
[img][/img]

Meklēju palīdzību pie čomiem Ogrē, kas itin vienkārši visu sakārtoja izmantojot vītņu atjaunošanas/remonta komplektu. Džeki teica, ka skrūvējot un atjaunojot modernajos alumīnija blokos aprautās vītnes un viss turās.
Te pirms un pēc bildes..
[img][/img]
[img][/img]
[img][/img]
[img][/img]
Ja kādam interesē, varu palīdzēt savest kopā.. uz vietas var arī visu ko nopirkt//
[img][/img]
 
aigars
Urbjot un griežot vīnes pēc vecām metodēm nevajag meklēt speciālistus ar modernajām tehnoloģijām- to var izdarīt vienkārši mājās garažiņā, it sevišķi Jawas rāmī- viss metināms un urbjams, bet ja būvē kaut ko no jauna, tad jau vispār smieklīgi ir lietot vītņu remota komplektus. Urb tik un griez vītnes, pēc vajadzības...Cool
 
Jancic
Man pašam arī ir gadījies saskarties ar, jau pieminētajām, nolauztajām skrūvēm. Pagaidām, veiksmīgi ir izdevies izurbt nolauzto skrūvi nopietni netraumējot veco vītni. Tad nedaudz izejot cauri ar vītņurbjiem atsvaidzinu veco vītni.
 
AS18
aigars rakstīja:

Urbjot un griežot vīnes pēc vecām metodēm nevajag meklēt speciālistus ar modernajām tehnoloģijām- to var izdarīt vienkārši mājās garažiņā, it sevišķi Jawas rāmī- viss metināms un urbjams, bet ja būvē kaut ko no jauna, tad jau vispār smieklīgi ir lietot vītņu remota komplektus. Urb tik un griez vītnes, pēc vajadzības...Cool

Izurbt lielāku caurumu un iegriezt jaunu vītni uz nākošo izmēru tiešām nav nekāda problēma...problēmas sākas kad vajag/gribas palikt uz oriģināliem izmēriem. Un ar metināmiem aparātiem vispār ko tikai nevar "norestaurēt"
 
AS18
Jancic rakstīja:

Man pašam arī ir gadījies saskarties ar, jau pieminētajām, nolauztajām skrūvēm. Pagaidām, veiksmīgi ir izdevies izurbt nolauzto skrūvi nopietni netraumējot veco vītni. Tad nedaudz izejot cauri ar vītņurbjiem atsvaidzinu veco vītni.

Daru tieši tāpat, kur/ja tas vēl palīdz..
 
Guntis
Hmm,nezinājuka var atjaunot JEBKURU vītni,daudz kas būtu noticis vienkāršāk.
Nevisur var pārgriezt uz lielāku(pārsvarā var).
 
elf
Tabula laba lieta....bet vienkāršāk urbuma diametru notekt ir:
vītnes diametrs mīnus vītnes solis..
M10x1.25 10-1.25=8.75 urbi ņemam 8.7mm
Bet urbim ir jābūt precīzi uzasinātam....griezējšķautnēm ir jābūt vienāda garuma.
To var nomērīt ar bīdmēru....ja viena būs garāka ,urbuma diametrs iznāks lielāks.
Ja virpo skrūves diametru vajag virpot mazliet mazāku 0.1-0.3mm....
Vislabāk vītne griežas ja eļļo ar pernicu,bet pēc darba ir jānomazgā gan instrumenti,gan skrūves vai uzgriežņi.Ja to neizdara pernica sakalst ...sākas problēmas...
Ja ir nolauzts vītņu urbis un nevar dabūt ārā....tad to var izdedzināt ar elektro eroziju.....bijušajā VEF instrumentu cehā ir tāda iespēja..
-----ne
 
turists
Pernica ne tuvu nav labākais palīglīdzeklis vītņu griešanai.. Kopš saviem čaļiem atvedu pudelīti ar LOCTITE 8030 viņi prenicu vairs negrib redzēt. Sevišķi labi atšķirību var redzēt griežot vītnes virpā, griešana ir vieglāka un nerodas izrāvumi.
 
elf
Tehnoloģijas iet uz priekšu......būs jāizmēģina LOCTITE 8030
-----ne
 
Anris
634 Jawas blokam gadijusies ķibele. Jaucot ārā bloku ir bijusi nolūzusi skrūve.
content8-foto.inbox.lv/albums/l/leilais/03-10-2012/untitled.jpg
1.Akurāti izurbjam caurumu. Nolaustās skrūves centrā
2.Iesitam seškanti,zvaigznīti. Sapūšam ar vd-40
3.skrūvējam ārā.
Šādā veidā vītne kas atrodas bloka netika traumēta.
 
andiss
A kas skaitās labi vītņgrieži, veikalos ir nopērkami visādi, bet esmu dzirdējis dažādus stāstus un atsauksmes, ka metāls švaks, kvalitāte slikta utt. ar dažiem varot tikai pa veco vītni pāriet, bet jaunu iegriezt ļoti problemātiski.

Kādi ir jūsu ieteikumi, ko izmantojat?
 
Guntis
Man vajadzīgos pērku-latgalītē-,laba cena un visi kā likums PSRS laikā ražoti.
 
aivarsz
Guntis rakstīja:

Man vajadzīgos pērku-latgalītē-,laba cena un visi kā likums PSRS laikā ražoti.


Gribu teikt, pareiza izvēle par ļoti saprātīgu cenu. Es daru tieši tāpat. Starp citu, ar urbīšiem arī.
 
andiss
Tad es saprotu, ka vītņgrieži jāmeklē latgalītē, vai vienalga kur, bet padomju ražojuma!
 
turists
Es gan nepiekristu viedoklim, ka padomju ražojums ir tas labākais. Varētu būt labākais par tādu cenu... Bet jārēķinās ar to, ka var gadīties visas iepriekš pieminētās problēmas, jo kvalitātes kontroles tajos laikos nebija nekādas.. Kā piemēru varu minēt pēdējo gadījumu - nopērku paku ar M14x1.25 kreisajiem vītņurbjiem, no 5ciem 3 izrādījās labie.. Grin Visi apzīmējumi kā kreisajiem, sapratu tikai sākot pētīt tuvāk pēc tam kad secināju, ka kreiso vītni ar konkrēto instrumentu iegriezt nevar. Ir vēl virkne gadījumu. Tāpēc kad pērc PSRS ražotu štrumu vienmēr to kārtīgi papēti. Ir daudzi tiešām kvalitatīvi brendi par kuru produkciju man nav nācies dzirdēt nevienu sliktu atsauksmi, protams, te atkal jādomā par cenu. Katram pašam ir jāsaprot cik bieži viņš lietos konkrēto štrumu un attiecīgi jānovērtē kurš no variantiem būtu labāks. Man liekas, ka tiktāl cik runa iet par savas Jawiņas pieķīlēšanu ar ladgalītes piedāvātajiem labumiem būs gana.
 
Iet uz forumu: