Pieslēgties
Lietotāja vārds

Parole

Neesi lietotājs?
Spied šeit lai piereģistrētos.

Aizmirsi paroli?
Pieprasi jaunu šeit.
Lietotāji šobrīd
Viesi šobrīd: 4

Lietotāji šobrīd: 0

Lietotāju skaits: 513
Jaunākais lietotājs: Andris87
Apskatīt tēmu
 Drukāt tēmu
JAWA 638 1988 gads.
Guntis
Tad no šodienas esmu laimīgais īpašnieks:
JAWA 638 1988 gada,pirka vienā laikā(un vietā) ar -Modza- JAWA 638.
Nopirkta no vārda brāļja,pa senču(mātes līnija) es arī nāku no Sēlijas
Krustpils-Birži-Viesīte. Ak jā JAWA arī no tās puses.

CSDD MISTISKI paņēma gandrīz divas stundas.
Ta -sverkā- kaut ko ņēmās,bildēja un ilgi neatdeva dokumentus.
Ta pats CSDD tad uz arhīvu,ta vēl visādi sīkumi.
Bet galvenais KA IR Smile

content27-foto.inbox.lv/albums/g/guntisbrg/JAWAdefekti/a-1.sized.jpg

content27-foto.inbox.lv/albums/g/guntisbrg/JAWAdefekti/b-2.sized.jpg

content27-foto.inbox.lv/albums/g/guntisbrg/JAWAdefekti/c.sized.jpg

content27-foto.inbox.lv/albums/g/guntisbrg/JAWAdefekti/d.sized.jpg

SIRSNĪGS un LIELS PALDIES MODRIM !!! (Modza).

Gan atveda,gan visu noorganizēja... man vajadzēja izdarīt viss viss mazāk Smile

LIELS PALDIES ! Smile
-ursus-

mag501
Galīgi nevar redzēt vai dokumenti vai nav?

Guntis
Protams ka IR ,nē nu tāpatās pa CSDD ņēmos ... Grin
Moto noņemts no uzskaites(uz doto mirkli) neredzēju jēgu tagad izņemt
Nr zīmi un maksāt nodokļus,noņemot no uzskaites uz rokas paliek reģistrācijas apliecība,
kā -oilmaster- teica nr pēdējais cipars ir -3-,tik polši man būs jāliek Grin .

DAUDZ darba vēl ir priekšā.

P.S. Pirmais kam tika viss tika atrādīts ir -štābiņa- priekšnieks(oilmaster),un jau šis tas piepirkts klāt.
Nedaudz: sēdekļa pārvalks,spoguļu komplekts, 1.remonta gredzeni(2gCool.
-ursus-

aivarsz
Nu tad apsveicu Gunti ar pirkumu, atkal būs, kur likt enerģiju, laiku un piķi. Es gan biju iedomājies, ka Guntis startēs uz 638. sākotnējo jeb neplastmasas versiju. Bet nu tad darba lauks ir pavēries visai plašs.

AldisK
Apsveicu!

Guntis
Paldies ! Smile

Būtu jau labi atrast 638 1984-1986 gada,bet kur nu...

Labi,ka tā.

- Guntim tā pat ir labi- Grin

P.S. ar kuru gadu oficiāki nāk -klusinātāji gaisā- ? Man ir tādi no donora.

un vai būtiski kādu 638 es -būvēju- ?
Labojis Guntis uz 22-01-2013 22:01
-ursus-

modza
Tā saslavēji, gandrīz vai samulsu....Grin
Piepaceltie skursteņi 638 sāka parādīties, manuprāt, 1989 gadā. Reizē ar tiem pazuda hromētie uzraksti uz bākas un sānu vākiem, bet parādijās uzlīmes.

Guntis
Nu tad jau puslīdz oki 1988/1989 būvēsim kā vairāk iepatiksies Smile
Iesim uz -paceltajiem skursteņiem-,tāda neizslimota slimība,kad principā lielākā
daļa PSRS laikā -sķjūnēja pufus- un netikai tos.
-ursus-

KarlisV
Sveiciens kolekcionāriem, tagad katru nedēļu varēs braukt ar savu Jawu.
Es tā aizdomājos, ko mūsu bērni darīs ar tām restaurētajām Jawām, bet skaidris ir viens, ja pēc 50 gadiem ieraudzīs Jawu, tad droši vien izskanēs slavenā frāze
"Manam vecajam arī tāda(tādas) bija"Grin

aigars
Maniem bērniem un viņu bērniem un viņu draugu bērniem jau nu gan šitās spēļmantiņas patīk. Man tikai jārūpējas, lai būtu pilna bāka tad kad vasarā sabrauc ciemos. Kas būs pēc TAM ? - tas jau ir mūžsenais jautājums, kas visiem interesē. Varbūt jāuzbūvē kāda jauna garažiņa, vai jāizdala katram interesentam pa kādai - pēc nopelniem...bet lūzņos jau netiek pat tās no SS sludinājumiem...Wink

Guntis
Ceru,ka lūžņos ne Grin
Tas jau tāds sirdsprieks,hobijs Smile

Jo pa to ņemšanos un skrūvēšanu,labāk būtu pa 500,-ls paņemt gatavu
(pa šo summu var atrast gana labus).

Bet nē man vajag pa lēto,bet pašam,kas gan lēti nemaz nesanāk Smile

Šodien sāku detaļu nost noņemšanu. Un nu esmu sprukās ...rāmis ir gauži bēdīgs.

Es pat neuzskaitīšu. Jāņem no viena -gala- un jāmetina. Un skaidrs ka darbiņš tiks veikts Smile
Tik pirmā mirkļa emocijas Pfft Man vnk kādam jāpasūzdas/jāpaburkšķj un -rokas darba nebijās-

Pirms tam tika nopirkts donors : diena pret nakti Grin

Un te vēsture atkārtojas tas pats bija ar 360,donors bija vnk ar jaunām detaļām nokrauts Smile

Nu un patīkamā ziņa...neizturēju un -norāvu cilindrus- skats ļoti cerīgs. Viss strādājis vnk ideāli.

Protams izjaucot -līdz galam- zināšu ko dara -kloķenes- vidus gultņi. Bet visā visumā cilindru grupa ir ļoti laba.

No lielajiem izdevumiem redzu : klusinātāju komplektu pufs+līkums(iesākumam derēs no donora).

Un ar aizdedzi redzēs kā sanāks. Krāsošanu izdevumos nerakstu... ,ar to vnk jāsamierinās Grin
-ursus-

AldisK
Par krāsošanu var mēģināt pats. Vieniģi kompresors un kaut kāda pistole vajag. Es savu spēju un mācēšanas pārbaudei savu zili/pelēko nokrāsoju pats. Man liekas tīri labi sanāca. Kaut gan no otras puses labāk jau ka to dara profesonālis. Skaistāk izskatās.

aigars
Man vienkārši ļoti gribējās tos fasādes darbus veikt pašm - tāpat pagalmā svaigā pavasara gaisā nokrāsoju, jāvaktē tik lai lietus neuznāk.Grin Pašam un citiem jau patīk. Ja kaut kas nesanāk tad nokrāso vēlreiz to detaļu.

Guntis
Savā laikā no A-Z uztaisīju Vjatka -elektron-,darīju VISU pats.
Tagad strikti esmu nolēmis pašam nekrāsot. Slikti jau nesanāk,bet tas darba ietilpīgums ir vnk liels.

Metināt arī pats netaisos,jo tik cik man vajag....
-ursus-

Guntis
Šodien izjaukts motors.

Pirmā doma bija ,ka nekad nav bijis izjaukts.Jo visas skrūves blokā bez
bojājuma/skrūvējuma. Vaļā tik dažas nāca -negrūti-.

Liels bija mans izbrīns,ka mainīta ir viena dakšiņa(augšējā uzlikta jaunā tipa,pastiprinātā).

Motora ķēde izlidoja miskastē,bija sākusi (nedaudz) skriet pa karteri,kas visā visumā nenorāda uz lielu noskrējienu.

Kloķenei mainīti tiks vidus gultņi. Stāvoklis -kloķenei-,ja nebūtu ko un kur mainīt -nekādu problēmu braucam tālāk,vēl kādu laiciņu.

Ja motors ir ticis jaukts es nesaprotu kāpēc gredzeni netika mainīti,maigi sakot pēc neilga laika būtu lūzuši -jo dikti plāni Grin

Cilindri un virzuļi ļoti labā stāvoklī,netiks ne cilindri slīpēti,ne virzuļi mainīti.
-ursus-

Guntis
Un sākts :

[img]http://content7-foto.inbox.lv/albums/g/guntisbrg/JAWAdefekti/bl.sized.jpg[/img] is not a valid Image.

īsti ko šaibot neatradu,nu oki paliku 0.5mm plāksnīti,tur kur likās pareizi esam Grin

gaidot siltākus laikus,un iedvesmu:

[img]http://content7-foto.inbox.lv/albums/g/guntisbrg/JAWAdefekti/bl1.sized.jpg[/img] is not a valid Image.

KAS ŠIE IR PAR VIRZUĻIEM ? Es tik zinu ,ka no PSRS laikiem,no Daugavgrīvas elas.

[img]http://content27-foto.inbox.lv/albums/g/guntisbrg/JAWAdefekti/v.sized.jpg[/img] is not a valid Image.

Man tādi pat ir iekš 634(1 remonts),jau 3000km garām-viss ir labi. Bultiņa ar zīmuli ievilkta lai labāk redzētu iesisto
logu uz virzuļa.

Nācās nopirkt ,jo... -o- kas iekšā ļoti labas,bet ieliekot (par vēlu) konstatēs ka otram virzulim gredzenu rievās tapiņas NODILUŠAS.

Arī motoram ,kas bildē ir -1- remonts ar nezināmas izcelsmes virzuļiem(brauktiem) bez NEKĀDA logo. Kalpojuši bija ļoti labi,un tika ielikti atpakaļ.

Ar ko vēl atšķiras -nezināmie - no čehu,ar ĻOTI mīkstu alumīniju(normālu alumīniju).

Rokas frēze to ļoti labi sajuta. Par cik pirmie uz apstrādi gāja -no name-,tad pie čehu likās ka frēze nezināmu apstākļu dēļ palikusi neasa.

P.S. Vai kāds ir veicis gredzenu rievu tapiņu atjaunošanu saviem spēkiem? Jo citādi virzulis ir bez defektiem ...
-ursus-

Guntis
-oilmaster- par cik sen sen teici,ka tev ir pieejamas -oriģinālo- krāsu versijas.

Tad man jautājums,vai ar tumši sarkanu(kā vecenītei) es varēšu pēc gadiem iegūt sertifikātu,
vai oriģināli kaut kad bijušas tumši sarkanas no rūpnīcas ? JAWA 638 ?
Labojis Guntis uz 09-03-2013 11:17
-ursus-

oilmaster
Tātad, kādu laiku atpakaļ, kad tapa doma par melno Jawa 360,bija saruna rūpnīcā ar Jiri Kraff (exporta menedžeru) par krāsu toņiem, tagad un toreiz. Piemēram, ja mūsdienās, ja klients vēlas iegādāties JAWA 250 Travel. Piejamās pamatkrāsas ir sarkans vai melns. Ja kāds klients vēlas rozā krāsā, par papildus maksu dabūs rozā. Tieši tāpat kā senos laikos. Taka krāsa tonis nav noteikts, uz kā pamata īsti piekasīties tonim Motormuzejs nevar. Protams jāņemj vēra, ka pamatkrāsa uz, paldies dievam, bijušjām Padumjajām valstīm bija masveidā ierobežota un mums nāca pārsvarā visiem pazīstamā sarkanā.
Taka, moci taisi savai gaumei un sev, tad par krāsas toni izvēlies sev tīkamu, nevis ko grib citi.
Tāpaša iemeslu dēļ, ar vienu sarkanu jawa man pietiek. Pārējās būs citādas, ar toņiem, kas man iet pie sirds.

Guntis
Nē,tas jau skaidrais par Padumjās SSR laikiem.
-ursus-

Jancic
Ja Tu Gunti atceries kādā krāsā bija mana 634, tad varu pateikt, ka tas tonis/ krāsa nebija šķērslis sertifikāta iegūšanai, par to vispār pat nekādu runu nebija.
Bet kas to zin kādas prasības būs pēc 5-iem gadiem, kad tavai jawai paliks 30 ???
350 / 360
350 / 634.7

Iet uz forumu: