Pieslēgties
Lietotāja vārds

ParoleNeesi lietotājs?
Spied šeit lai piereģistrētos.

Aizmirsi paroli?
Pieprasi jaunu šeit.
Lietotāji šobrīd
Viesi šobrīd: 2

Lietotāji šobrīd: 0

Lietotāju skaits: 639
Jaunākais lietotājs: Edvins
Apskatīt tēmu
 Drukāt tēmu
Velorex 562
aivarsz
Atklāju tēmu.
Te ir tas īsais stāsts par 1979. gada izlaiduma Jawa 634-8, ko smadzeņu aptumsuma un dažu aliņu ietekmē iegādājos pagājušā gada rudenī, pilnīgi nejauši, braucot no Valmieras uz Rīgu. Ja tas mopēds, tajā brīdī, nebūtu man iekritis sirdī, un pēc 5 minūšu pārdomām es nebūtu pieņēmis lēmumu, ka reizumis vēlos braukt kā ķēms (labā nozīmē) uz 3 riteņiem, darījums nebūtu noticis. Tas īsais stāsts īstenībā ir par to, vai blakusvāģis ir, vai nav motocikla papildaprīkojums. Manā gadījumā, noteikti ir. Jo pirmais un vienīgais šīs Jawiņas īpašnieks, jauns cilvēks būdams, iegādājās sev solo mocīti, ar ko vizināt zaķus pēc zaļumballēm. Vizināja un vairojās. Vairojās un atkal vizināja, kamēr saprata, ka mocīša ietilpība jāpalielina, lai, piemēram, radiem Latgalē varētu atrādīt to savu jauno konstanto zaķi un pēczaļumbaļlu eiforijā radītās kopijas. Tāpēc, nepilnu gadu pēc Jawas iegādes, Daugavgrīvas veikalā tika iegādāta un pieskrūvēta kulba, pamainīta aizmugurējā zvaigznīte, spidometra troses gliemezis... Un viss. Sanāca- solo Jawa ar papildaprīkojumu. Jo tika nopirkts arī milzīgs un hromēts bagažnieks, kur likt lielās somas ar tīrām un nu jau mazliet netīrām drēbītēm, kas bērniem mainās ģeometriskā progresijā, mērojot ceļu uz mazliet attālo Latgali. Tad, protams, cilvēks turpināja vairoties, jo patikās tā lieta. Un pienāca beigu sākums. Kā papildaprīkojums tika iegādāts jocīgais izstrādājums Moskvich 412, sieva tagad brauca tikai mašīnas labajā sēdeklī, mazās kserokopijas aizpildīja pakaļējo beņķi. Un, pienāca brīdis, kad vecais vaislinieks, jeb tagad jau vientuļais vilks, šķīla to Jawiņu tikai tad, kad Siguldas Csdd bija pienācis brīdis ikgadējai tehnikas atrādei. Tāds mans ievadraksts par papildaprīkojumu mocītim.
 
Gints
Laba mūza Tevi uz nakti apciemo, baisi pozitīvs raksts!
 
admin
Aivar, vecīt, neaizlaid talantu! Tev vajadzētu grāmatas rakstīt...mazajiemPfft
 
http://menessdiena.lv
Kaarlis
A ko tu pīpē? Iedod man ar..?
 
aivarsz
Kaarlis rakstīja:

A ko tu pīpē? Iedod man ar..?


Kad pīpēju pīpi, tad, šobrīd tabaciņa saucas Golden Amber Baltic Tradition. Esot ražota Berlīnē, nevis Amsterdamā Smile. Kad uzsmēķēju cigareti, tad, pamatā Chesterfield. Pats Dievs tas kungs noteikti nav informēts, kur to brīnumu ražo. Bet, sakarā ar to, ka tavs dzīves veids ir pareizāks, nekā manējais, un tu vairs nepīpā, es pat nemēģināšu tevi provocēt uz šito nepareizību!
 
aivarsz
Un, tātad, es arī mazliet vēlos, kā pilntiesīgs Jawists piedalīties dažādu jocīgo mopēdu pasākumos, tāpēc es strādāju, lai šo mazo kaifiņu varētu īstenot un mazliet izjust. Tāpēc, kamēr Arēna Rīga bija vispasaules ekskluzīvo retromoto pārņemta, es vienkārši veltīju 29. aprīli Jawismam un Velorexam. Stāsts jau vienkāršs. Uz pusēm es to blaķeni nedalīju. Moldings palika vietā. Augša ar ūdenskrāsu, apakša pašam jātaisa. Kamēr jūs laidāt pie Tomasa un uz Gaujas malu, es laidu pakaļ trūkstošiem un pārbaudītiem izejmateriāliem, lai pasākums var veikt savu gaitu. Un paspēju. Un tad vilku mugurā darba ģērbu. Ņēmu rokās slīpmašīnu, jo tā iepriekšējā blaķenes apakša bija briesmīga un tīrāma līdz stikla šķiedrai. Ja sanāks, likšu klāt pa kādai fočenei:www.bildites.lv/images/ztrm2vvvs4j9805wk4fv.jpg
Pienāca brīdis, kad man šķita, ka aizdomīgā virsma ir gatava tālākai apstrādei, ķēros pie attaukošanas un tīrīsanas, lai varētu gāzēt virsū krāsojamos polimēru sveķus (tobiš cieto plastmasas grubuli).
www.bildites.lv/images/8zkmmhx5gkgl4r8380.jpg
Esmu diezgan daudz laika veltījis, lai servisu onkām savā laikā iemācītu, kā ar šitamējo rīkoties pareizi. Pats daru patlaban pilnīgi garām. Labais stāsts- pilnīgs bezvējš. Un vēl nelidinās kukaiņi. Plastmasa apžūst ļoti ātri, kādas 10 minūtes.
www.bildites.lv/images/t7aohzoo8ecq59t8h.jpg
Un, tad nu tā gaumīgi tas grubulis ir jāuzklāj:
www.bildites.lv/images/okmitcrrqaur384s1t7p.jpg
Tad, vizuālā tēla nostiprināšanai, atlika vien daži darbiņi. Pirmkārt- nobeigt vizuālo skatu ar plastmasas struktūrkrāsu, ko atkal rekomendēju no Dinitrol (Šī nav slēpta reklāma, bet savulaik, tehniski pārbaudīts materiāls).
www.bildites.lv/images/ay1ehhhm5in53vzz19pg.jpg
Beigās, jau, neraugoties uz pāris paša radītiem gļukiem, rezultāts likās apmierinošs.
www.bildites.lv/images/nikeijes4jufi0znfp8t.jpg
Vēl, jāievēro, pāris attālumi Velorex uzlīmes uzlikšanai.
www.bildites.lv/images/pkrkqlhast2owc8l58d9.jpg

Un, starp citu, gribēju ielikt vēl bildes, bet tas ir tik garš process, ka venkārfši teikšu, ka 562. modelim uzlīmes ir uztaisītas un dabūjamas.
Labojis aivarsz uz 03-05-2012 10:14
 
Guntis
Te jau izskatās, ka taisi sev laivu lašu zvejai Grin
tā teikt divi vienā Wink

ir auto amfībija un ir mocis laiva Grin
 
aivarsz
Guntis rakstīja:

Te jau izskatās, ka taisi sev laivu lašu zvejai Grin
tā teikt divi vienā Wink

ir auto amfībija un ir mocis laiva Grin


Lašu zvejai man jau ir. Laiva- laiva. Nevis aeroplāns- zemūdene, u.t.t. Smile Neesmu tik nekāds baigais lašu bende. Kamēr tie bendes, kā norāvušies suņi, 1. maijā mērca tos savus airējamos ūdenī, es atļāvos makšķeres un laivu neaiztikt. Mierīgi remontēju sētu.
Un, diemžēl, nebraucu uz 333. Sad Jo, diemžēl, neesmu ne Durkists, ne arī retro mopēdu braucējs.
 
elf
Jautājums par 562 blakusvāģi......kur var dabūt kulbas pārsegam stiprinājuma pogas (knopkas)...bet tādas lai vējš nerauj vaļā..
-----ne
 
aivarsz
elf rakstīja:

Jautājums par 562 blakusvāģi......kur var dabūt kulbas pārsegam stiprinājuma pogas (knopkas)...bet tādas lai vējš nerauj vaļā..


Tas ir aktuāls jautājums. Tās kņopes ne vella netur. Taisot nelielas atkāpes no oriģināla, baigi forši būtu tenta stiprinājumi kā 700 Veloreksam.
 
kergers
Cik nu izdevās papētīt un saprast. Vai tieši šis Velorex modelis 562 ir paredzēts Jawa 634 ( 634.8.15 ) modelim? Vai arī tur ir kādas citas modifikācijas pieļaujamas? Guļot un slimojot radās doma, ka vajag lēnā salasīt savai Jawai pilnu blaķenes komplektu un nolikt nākotnei kā projektu. Tad nu tagad cenšos izburties cauri kurš no Velorex modeļiem tieši man ir nepieciešams. Varbūt kāds var padalīties ar šo modeļu sarakstu? Meklēju internetā, bet tur baigs bardaks. Vai arī švaki būšu meklējis. Paldies

Merged on June 12 2017 14:36:00:
Sveiciens visiem tiem, kam bijusi apņēmība pacelt augšā Velorex'a atjaunošanu.

Vai nevariet padalīties, kur Rīgā kādā no metālizstrādes uzņēmumiem var iegādāties metāla līsti ar kuru nostiprināt vējstiklu no ārpuses? Vai varbūt ir vēl kādas idejas, ko var izmantot kā alternatīvu? Man tas ir palicis beidzamais posms uz pabeigtu blakusvāģi. Būšu pateicīgs par palīdzību.
Labojis kergers uz 12-06-2017 16:36
 
Kaarlis
Eduards, tas kurš jūrā, varētu padalīties ar informāciju.
 
Legzda
Varbūt kādam ir lieki šādi stiprinājumi velorex562?
img_1220.jpg

Labojis Legzda uz 02-09-2017 20:38
 
otomars
ir no 700 ,ja derWink
content30-foto.inbox.lv/albums/o/otomars2/17-01-2013/20170908-193626.sized.jpg
content30-foto.inbox.lv/albums/o/otomars2/17-01-2013/20170908-193620.sized.jpg
 
Kaarlis
562 un 700 visi stiprinājumi ir identiski. Atšķirās rāmji.
 
UldisK
otomars rakstīja:

ir no 700 ,ja derWink
content30-foto.inbox.lv/albums/o/otomars2/17-01-2013/20170908-193626.sized.jpg
content30-foto.inbox.lv/albums/o/otomars2/17-01-2013/20170908-193620.sized.jpg


Būtu neizsakāmi pateicīgs, ja tajā 700'tā rāmja kaudzē atrastos detaļa #27
screen_shot_2017-09-11_at_201911.png
 
otomars
nav ,ir tikai raamja vraks
 
uldens
Vai kādam nav informācija ,pamācība,instrukcija ,kā noregulēt blakusvāģi ,pie moča???
 
andrys
Iesit mātē goglē. Tur pilns ar info. Ja pārvaldi slāvu valodu, tad piem.: photo.qip.ru/...nImageLink

Nu, kaut kā tā...
 
Kaarlis
2cm savērsums 2 metru garumā un pāris grādu moča izgāzums. Man personīgi aizdomas, ka mocim tomēr jābūt vertikālam. Ja kas pēc tā pasākuma ir šķībi, kompensēt var ar pakaļas riteņa leņķi.
 
Iet uz forumu: