Pieslēgties
Lietotāja vārds

Parole



Neesi lietotājs?
Spied šeit lai piereģistrētos.

Aizmirsi paroli?
Pieprasi jaunu šeit.
Lietotāji šobrīd
Viesi šobrīd: 1

Lietotāji šobrīd: 0

Lietotāju skaits: 693
Jaunākais lietotājs: kristaps998
Apskatīt tēmu
 Drukāt tēmu
Čehija. Brauciens 2012 jūlijs / augusts
Kaarlis
Jau kādas dienas sekoju tam, kas notiek forumā un šīs sadaļas attīstībai, un pagarāku pārdomu rezultātā izsverot vairāku faktu un apstākļu sakritību, kā arī kaudzīti par un pret, ir pieņemts lēmums: Kungi! Esam vienā laivā!
No iepriekšejiem zinojumiem mani interesējošo lietu saraksts varētu būt aptuveni tāds: Laba doma ir braucienu plānot pa loku lai neatkārtojās ceļš (turp caur fričiem, atpakaļ gribi negribi Polija). Vis jaukāk, ja no prāmja var nokāpt no rīta un visa diena var tikt racionāli izmantota, tad tālāk jau pieminētā virzienā uz rūpnīcu- nonākam vienā punktā un pasākumā ar kaimiņu kompāniju, tad laižam riņķi pa slāvu zemēm caur dažādiem objektiem ar galapunktu- <siltās mājas čības> Īpašā vēlme būtu novazāties pa kalniem ( no to apmeklēšanas pasākuma atteicos šim par labu)- iepriekš pāris ziņojumos citiem arī tāda vēlme tika dzirdēta. Laika ziņā varētu tam veltīt arī vairāk kā nedēļu- max 14 dienas. Krievijas astoņas likās tā kā par īsu.
Laika plānošanai par atskaiti varētu izmantot rūpīcas apmeklējuma datumu, izbraukšanu no mājas rēķinot atpakaļ skaitot. Kilometri un dienu skaits nebaida, manam makam tikai varētu rasties iebildumi pret pārāk biežu viesnīcas apmeklēšanu... Parakāšos pa mapītēm un savilkšu kopā Krievijā nobraukto ceļu un degvielu- var noderēt citiem par orentieri finansu situācijā, arī pašam droši vien būs interesanti. Šovakar tas viss!
 
aivarsz
Atbilde Kaarlim, Aldim, un citiem, kas teorētiski varētu vai gribētu veikt šo ceļojumu. Varbūt arī man, jo par 90 % esmu gatavs ceļam, tikai nezinu vēl ar kādu tehnikas vienību.
1) Teorētiskie šī brīža interesenti varētu noziņot par iespējamajiem datumiem, kas iekārtojami brīvi šajā periodā- jūlija beigas- augusts. Ir pilnīgi skaidrs, ka nedēļa ir par maz, lai maršrutu izbrauktu ar baudījumu, kaut vai Rīga- Prāga- Rīga. Vienojamies par brīvdienu iespējamo garumu. Tuvākajās dienās noziņojam par savām iespējām, prognozējamo tehniku, līdzbraucējām, tad var sākt kaut ko rušināt. Kāds pieteiksies un atkritīs, sapratīsim. Kāds vēl nevar pieteikties, bet to izdarīs- pieņemsim. Bet, jāsāk ar aptuveno gribētāju skaitu, pareizai kalkulācijai.
2) Ja mēs, tiešām, visi kopā , akceptējam pasākumu "prāmis" (es pastāvu uz to, ka turpceļā, jo tas ir vienkāršāk), būtu baigi forši, ja Oilmasters pielāgotos mūsu, nevis Retrojawa datumiem, kas iespējami rūpnīcas vai muzeja, vai kopīga tusiņa sarīkošanai. Tas tāpēc, ka pareizie prāmji neiet katru dienu. Un tikšanās vietu mainīt nedrīkst...Smile un laiks, kas atvbēlēts izklaidei ir kāds nu ir. Jārēķina iespējas un laiki jau savlaicīgi.
3) Kaut ko prāmju satiksmē ir papētijis Aldis, kaut ko arī arī es. Ir varianti. Kā ieekonomēt savu laiku, naudu, u.t.t.
Diemžēl, lai būtu pa smuko un laicīgi, internets vairs neder, jo šajā gadījumā ir jāzvana un jārunā ar prāmistiem, lai tiktu pie laba piedāvājuma un cenas.
4) Runājot par naktsmājām. Es pieļauju, ka nevienam no interesentiem nav īpaša nepieciešamība pēc 4+**** līmeņa hoteļiem. Tātad, izvēlamies par pamatu mežonīgo dzīvošanu teltīs, kur tas ir iespējams, kempingus, kur tas ir mazāk iespējams, vai, par Deutschland vienu nakti runājot- kā nu mācēsim sakārtot. Citur, nekādām problēmām nevajadzētu rasties.
5) Edmund/ Admin. Man tev ir lūgums, iespēju robežās, uztaisi, lūdzu, brīvajā foruma sadaļā, atsevišķu vietu- Lielbrauciens 2012.Ekspedīcija 4000 km. Neliec uz balsošanu. Nepatīk formulējums, nomaini, kā tev patīk. Bet padomā, bez tam, kā šo tēmu nodalīt no kopīgā foruma, vai uzradīt slepenu kabatu Smile , lai , turpmāk, sarunāties var tikai tie reālie interesenti, vai dalībnieki, kas ir gatavi doties kopīgā tripā.
 
Gints
Aivarsz, kāds tai slepenībai mērķis?
 
andiss
Man ir sekojoša situācija, gribu braukt un attiecībā uz datumiem varu pieskaņoties vairākumam, bet ir viens liels "bet", sakarā ar potenciālajām pārmaiņām manā dzīvē - darbā, iespējams tajos datumos nebūšu Latvijā. Lielāka skaidrība būs uz aprīļa beigām, ja viss paliks pa vecam, es noteikti braukšu un pieņemšu izvēlēto maršrutu.
 
Kaarlis
Gints rakstīja:

Aivarsz, kāds tai slepenībai mērķis?

Fakts par braukšanu un saistītajiem procesiem galīgi nav slēpjama lieta- galu galā lai jau visi, kas vēlas to zināt zin, un, ja grib, lai arīdzan piedalās. Slēpjamas ir tīri privātas lietas- uzvārdi, adreses un viss cits, kas nebūtu jāzin kuram katram ļaunprātim no tīmekļa.
Arī es varu pieskaņoties citiem. Priekšroka datumos tiem, kam nav iespēju kaut ko izmainīt.
Gint,vai šovasar arī pa mājām?
Labojis Kaarlis uz 10-03-2012 21:19
 
aivarsz
Gints rakstīja:

Aivarsz, kāds tai slepenībai mērķis?


Nav jau tur nekāds dižais un slepenais mērķis. Vienkārši atsevišķa sadaļa, kur gala rezultātā nosacītajiem braucējiem pārspriest kaut kādas ar braucienu saistītas sadzīviskas vai tehniskas problēmas, lieki nepiesārņojot to vispārējai apskatei domāto forumu. Kaut kā tā es to biju iedomājies.
 
AldisK
Papētīju Prāmi Klaipēda Sassnitza. Manuprāt mums neder arī tāpēc, ka tas attiet ceturtdienas vakarā 19,00. Sasnitzā piektdien 12,00. Man kaut kā tas optimālākais liekas Ventspils Lībeka I-netā pieejamās cenas abiem prāmjiem ir ļoti līdzigas. Neko vinnēt nevar.
 
AldisK
Paturpināšu savu iesākto variantu.
1. 26. jūlijs cetrtdiena, vakarā jaierodas Ventspilī.
2. 27. jūlijs piektdiena, 4.00 atiet prāmis ceļs ar prāmi 27st.
3. 28. jūlijs sestdiena, agri no rīta noceļamies no prāmja. Lībekas apskate. izbraucam uz Šverinu apm 70km, Šverinas apskate, braucam līdz Vitenbergai apm. 250 km, protams ar pauzēm. Kaut ur pie Vitenbergas vajadzētu nakšņot.
4. 29. jūlijs svētdiena turpiām tālāk 60km pilsēta Torgau, pa ceļam Meisene, un pēc kadiem 140km Drēzdene. Vēl 150km un Prāga. Berlīni neierēķināju, jo jānobrauc no maršruta un tad varbūt nevar paspēt līdz Prāgai. Par to varam diskutēt.
5. 30. jūlijs pirmdiena Prāga un muzeji
6. 31. jūlijs otrdiena Prāga un muzeji, Kādā secibā, atkarīgs kā Raimonds sarunās.
7. 01 trešdiena augusts. mājupceļš 1. variants caur Slovākiju un Polijas austrumu pusi (Tālākais)
Braucam apmēram 350km uz Slovākijas pusi pa ceļam apskatot mazās pilsēteles Varbūt vēlāk var atrast jau konkŗtāk ko skatīt.
8. 02. augusts.ceturtdiena Apmēram 230km līdz Zdiar Bargais ieteica.Tur jau apkārtnē ir kalni. Kaut ko saorganizēsim.
9. 03. augusts. piektdiena Caur Zakopāni uz Rzescovu un Ļublinu. Ko skatām pagaidām nezinu jāpēta.
10. 04. augusts sestdiena ap 350km Ļublina Belostoka Augustova.
11. 05 augusts svētdiena ap 430km Augustova Riga. Bez īpašām apskatēm.

Īsākais variants
01.augusts trešdiena apm 450km Prāga Vroclava Poznaņa Nakšnņot varētu pirms Poznaņas Jāpapēta kur.
02, augusts ceturtdiena ap 270km Poznaņa Malborka. Malborkā lielākais cietoksnis Eiropā. Esmu bijis, ielikšu bildi. Var'but var pabraukt vēl. Jāskatās.
03, augusts piektdiena Malborka Olština Augustova Olštinā Hitlera Vilku midzenis. Baigie saspridzinātie betona mūri. Arī esmu bijis
04,. augusts sestdiena Augustova Rīga.
Tādi mani divi varianti. Izsakiet savas domas kungi!
img_5748.jpg img_5962_1.jpg img_5752.jpg

Labojis AldisK uz 10-03-2012 23:15
 
aivarsz
AldisK rakstīja:

Papētīju Prāmi Klaipēda Sassnitza. Manuprāt mums neder arī tāpēc, ka tas attiet ceturtdienas vakarā 19,00. Sasnitzā piektdien 12,00. Man kaut kā tas optimālākais liekas Ventspils Lībeka I-netā pieejamās cenas abiem prāmjiem ir ļoti līdzigas. Neko vinnēt nevar.


Īsti nepiekritīšu. Kopsummā var vinnēt veselu pilnu dienu. Cilvēcīgā laikā izbraucot. Puslīdz normālā laikā noripojot no prāmja. Un laiks, kas jāpavada uz prāmja, īstenībā ir nakts, nevis 27 stundas. Pārējam visam, tavā plānotajā uzmetumā varu tikai piekrist. Es sliecos domāt par to garāko maršrutu, ar mazliet kalniem.
 
AldisK
Varbūt var vinnēt, tikai tad arī ceturtdiena vajag brīvdiena. Un ja grib divās dienās aizbraukt līdz Prāgai, tad paliek tikai pusotras dienas ceļam. Vai nu Vācijā neko prātigu nevar apskatīt, vai jāizvelk tā Vācija divarpus dienās. Tad Vācijā divas naktis. Kā tur ar gulēšanu? Vai kādus kempingus var atrast, kur uzsliet telti?
 
aivarsz
AldisK rakstīja:

Varbūt var vinnēt, tikai tad arī ceturtdiena vajag brīvdiena. Un ja grib divās dienās aizbraukt līdz Prāgai, tad paliek tikai pusotras dienas ceļam. Vai nu Vācijā neko prātigu nevar apskatīt, vai jāizvelk tā Vācija divarpus dienās. Tad Vācijā divas naktis. Kā tur ar gulēšanu? Vai kādus kempingus var atrast, kur uzsliet telti?


Jā, paskatījos dirrectferries. com[/url]. Tur tie.../...e/germany/, var jau domāt arī par kādu hosteļa variantu.
Labojis aivarsz uz 09-05-2012 17:06
 
AldisK
aivarsz rakstīja:

AldisK rakstīja:

Varbūt var vinnēt, tikai tad arī ceturtdiena vajag brīvdiena. Un ja grib divās dienās aizbraukt līdz Prāgai, tad paliek tikai pusotras dienas ceļam. Vai nu Vācijā neko prātigu nevar apskatīt, vai jāizvelk tā Vācija divarpus dienās. Tad Vācijā divas naktis. Kā tur ar gulēšanu? Vai kādus kempingus var atrast, kur uzsliet telti?


Jā, paskatījos dirrectferries. com. Tur tie varianti ar Klaipēdas prāmi ir vai nu ceturtdien, 26.07. 19.00 izbrauc, 27.07 12.00 iebrauc, kas nozīmē, ka piektdienā 12.00 sākot braucienu no prāmja, ir gana daudz laika tripam. Ja kāpj uz šī prāmja sestdienā, 28. jūlijā, mainās atiešanas laiki, Izbrauc 21.00, iebrauc svētdienā, 14.00. Tas jau ir mazliet sliktāk. Gulēšana Vācijā- jāpalūr kempingos, kaut vai šeit: www.eurocampings.co.uk/...e/germany/, var jau domāt arī par kādu hosteļa variantu.

Sestdiena šķiet galīgi neder, jo tad mums var pavilkties nobeigums ārpus nākošās svētdienas, kas varbūt kādam neder darba dēļ. Arī, lai tiktu uz to Klaipēdas prāmi jāizbrauc ceturtdien jau pusdienlikā, tā kā arī tur ir apmēram tā diena ko mēs it kā ieekonomējām. Tāpēc es tā sliecos uz to Ventspili. Ceturtdien vēlu vakarā iebrauc Ventspilī, kau vai naktī. Ja kādam jāstrādā, tad ceturtdien var vēl strādāt. Sestdienas agrā rītā esam Vācijā un mums ir pilnas divas dienas Vācījai ar vienu nakti.
 
AldisK
Pasmadzeņoju par variantu no Klaipēdas. grūti piespiest mappointu lai nebrauc pa bāņiem, bet kaut kas izdevās.
Tad sākums varētu izskatīties šāds.
1. 26. jūlijs ceturtdiena ap 12,00 jāizbrauc no Rīgas Mazliet pāri 300km Klaipēda ap 17,00 jābūt Klaipēdā. Lādējamies uz prāmja un braucam.
2. 27. jūlijs piektdiena 12,00 iebrauc prāmis Sasnitzā, braucam uz Strālzundi, droši vien tur var ko apskatīt, pēc tam caur Deminu lidz vietai Neustrelitza. Tā ir pie ezeriem un tur ir kempingi. Apmēram kopumā dienā ap180km.
3. 28 jūlijs sestdiena Cauri Berlīnei, Zossenai, Apskatot ko gribam. Vēl Luckau, Calau, un beigās Senftenberga, atkal ezers un kempigs ar telts vietām 5Eiro tikai nesapratu vai no cilvēka vai telts. Apm. 240km.
4. 29 jūlijs svētdiena Senftberga, Drēzdene (pa nebāņiem), un Prāga. Apm 220km.
Tālāk kā iepriekš minēts. Divas diena Prāga un mājup. Es jau arī vairāk sliecos uz Slovākiju un kaut ne parāk lieliem, bet kalniem. Sapratu, ka tas interesē Aivaram, Kārlim un man.
 
Gints


Gint,vai šovasar arī pa mājām?[/quote]

Braukt gribu. Kad izkristalizēsies galīgie brauciena datumi, tad redzēsim. Pagaidām lasu un ķeru kaifu no gaidāmā piedzīvojuma.
 
aivarsz
Starp citu, nupat ienāca prātā viena doma, ja reiz taisāmies iekarot to Fāterlandi. Cienījamie braucēji! Tiem poličiem, kas vācu zemēs defilē pa lielceļiem, var pēkšņi ienākt galvā noskaidrot, vai jūsu ķiverīte ir atbilstoša ECE 22.05 standartam. Vai jums ir atstarojoša veste. Vai saimniecībā ir avārijas trīsstūris, vai tā funkcijas izpildošs cits elements. Atcerēsimies arī par aptieciņu. Tāpēc, noteikti nevajadzētu šādam pasākumam izvēlēties 20 gadus vecu ķiveri ar nosaukumu, piemēram "Gauja", kā arī, ja krājumos ir Ķīnas PSR ražots izstrādājums, vajadzētu palūrēt, vai tur iekšpusē ir iešūta birka, kas liecina par atbilstību pieprasītajiem standartiem (E13, E3, u.t.t)... Mani paziņas uzrāvās uz retrotehnikai vizuāli ļoti atbilstošas ķiverītes, kur iekšā bija skaidri un gaiši rakstīts, ka šo ķiveri nedrīkst lietot blablabla...
Labojis aivarsz uz 11-03-2012 23:11
 
AldisK
Par ķiverēm skaidrs. Bet vai solo močiem Vācijā vajag visus tos papildus atribūtus, veste, aptieciņa, trijstūris? Kur to var noskaidrot?
Izbraucam mēs 26, jūlijā vai no rīta vai vakarā atkarīgs ar kādu prāmi nospriežam braukt. Atgriežamies- jārēķina ka 5 augustā. Nekā ātrāk nesanāks. Vienīgi ja iesprinst varbūt var 4 augustā, bet vai vajag, jo 5 datums ir svētdiena un tā šķiet neko neizšķir.Tā kā datumi ir praktiski zināmi. Izveidojam galīgo variantu maršrutam. Un sākam domāt par pārējo.
 
aivarsz
AldisK rakstīja:

Par ķiverēm skaidrs. Bet vai solo močiem Vācijā vajag visus tos papildus atribūtus, veste, aptieciņa, trijstūris? Kur to var noskaidrot?
Izbraucam mēs 26, jūlijā vai no rīta vai vakarā atkarīgs ar kādu prāmi nospriežam braukt. Atgriežamies- jārēķina ka 5 augustā. Nekā ātrāk nesanāks. Vienīgi ja iesprinst varbūt var 4 augustā, bet vai vajag, jo 5 datums ir svētdiena un tā šķiet neko neizšķir.Tā kā datumi ir praktiski zināmi. Izveidojam galīgo variantu maršrutam. Un sākam domāt par pārējo.


Veste. Nav obligāta (visu laiku valkājama) sastāvdaļa Vācijā, atšķirībā no dažām citām Eiropas valstīm (esmu dzirdējis, ka arī Polijā tā varētu būt obligāta prasība visiem uz motocikla braucošajiem, ja kas). Paskatieties, kā brauc Skandināvu tūristi pa visu Eiropu. Tikai vestēs, lai nedod dievs, kāds nepiesienas. Līdzīgi, kā ar tuvajām gaismām. Ieslēdz, un brauc. Vajag, vai nevajag. Bet, līdzi gan veste ir jāpaņem. Un, ja gadās ČP uz ceļa (es pat nerunāju par, nedod dievs kādu bāni), ir labi, ja ir ko uzvilkt. Jo citādi, tiklīdz esi nokāpis no moča ceļa malā, var sekot nevajadzīgs sods. Veste jau neko nemaksā, nesver, un vietu neaizņem. Man visos autiņos jau daudzus gadus tās vestītes mētājas. Braucu visur, un, ej nu sazini, kas var notikt. Labāk jau nakts vidū uzvilkt riteni mainot, tepat, kādā tumšā ieliņā. Tie redzamie cilvēciņi dzīvojot ilgāk. Ja kas, visus gribētājus varu nodrošināt ar M vai XL izmēriem. Draugu cena 2 Ls, man darbā ir tirgošanā. Ar visu logo manajawa.lv- Latvija virsū, ja gribās, varu uztaisīt. . Avārijas trīsstūris nav jāsaprot kā milzīgs priekšmets 40x40x40 cm. Man, piemēram, ir ķiveres maiss ar atstarojošu trīsstūri virsū, Vācijā, šāds pasākums ir ieteicams, bet, piemēram, Spānijā obligāti ir jābūt 2 gb, ko izlikt. Aptieciņa laikam tomēr nebūs tas, par ko kāds varētu piesieties. Tas paliek katra paša ziņā. Ieteicamās lietiņas, kam jābūt līdzi Vācijā un Polijā: 1. Rezerves spuldžu k-ts, 2. Atstarojoša veste/jaka, 3. Aptieciņa, 4. Ugunsdzēšamais aparāts. Obligātās lietas- 1. Lukturis, 2. Brīdinājuma trīsstūris. Čehijā- obligāts avārijas trīsstūris un pirmās palīdzības komplekts- aptieciņa. Slovākijā, ja sanāks iebraukt, līdzīgi. Atcerieties- alkohols Čehija un Slovākija- 0% (alusdzērāju valstīs) pie stūres, Polija 0,02, Lietuva 0.04, Latvija un Vācija 0.05.
Labojis aivarsz uz 12-03-2012 00:15
 
AldisK
Gribētu redzēt potenciālo braucēju domas pie kura varianta paliekam:
1. ceturtddienas Klaipēdas prāmja un mājās caur Slovākiju
2. piektdienas Ventspils prāmja un mājās caur Slovākiju
3. ceturtddienas Klaipēdas prāmja un mājās caur Polijas ziemeļrietumiem Malborku
4. piektdienas Ventspils prāmja un mājās caur Polijas ziemeļrietumiem Malborku
Tad varētu sīkāk meklēt i-netā ko kurā vietā varētu redzēt, kā arī konkretizēt naktsmāju vietas.
Un arī kaut kādas izmaksas.
Gribētu redzēt arī braucēju sarakstu:
1. Aldis Kārkliņš Jawa 360 par līdzbraucēju vēl nezinu.
2.....
 
Kaarlis
Pieskaitiet arī mani, nezinu ,vai būšu viens vai ar sievu. Domāju, ka uzvārdu kolekcionēšanai kā reiz ir paredzēta slēgtā sadļa.
 
AldisK
Man tad viss beidzas, to es vairāk nevaru.

Merged on March 12 2012 23:21:39:
Apspriežoties, liekas galīgais variants būs tāds.
Ceturtdien Klaipēdas prāmis un mājās caur Slovākiju, Poliju.
TĀTAD MARŠRUTS.
1. 26. jūlijs ceturtdiena ap 12,00 jāizbrauc no Rīgas Mazliet pāri 300km Klaipēda ap 17,00 jābūt Klaipēdā. Lādējamies uz prāmja un braucam.
2. 27. jūlijs piektdiena 12,00 iebrauc prāmis Sasnitzā, braucam uz Strālzundi, droši vien tur var ko apskatīt, pēc tam caur Deminu lidz vietai Neustrelitza. Tā ir pie ezeriem un tur ir kempingi. Apmēram kopumā dienā ap180km.
3. 28 jūlijs sestdiena Cauri Berlīnei, Zossenai, Apskatot ko gribam. Vēl Luckau, Calau, un beigās Senftenberga, atkal ezers un kempigs ar telts vietām 5Eiro tikai nesapratu vai no cilvēka vai telts. Apm. 240km.
4. 29 jūlijs svētdiena Senftberga, Drēzdene (pa nebāņiem), un Prāga. Apm 220km
5. 30. jūlijs pirmdiena Prāga un muzeji
6. 31. jūlijs otrdiena Prāga un muzeji, Kādā secibā, atkarīgs kā Raimonds sarunās.
7. 01 trešdiena augusts. mājupceļš Braucam apmēram 350km uz Slovākijas pusi pa ceļam apskatot mazās pilsēteles Varbūt vēlāk var atrast jau konkŗtāk ko skatīt.
8. 02. augusts.ceturtdiena Apmēram 230km līdz Zdiar Bargais ieteica.Tur jau apkārtnē ir kalni. Kaut ko saorganizēsim.
9. 03. augusts. piektdiena Caur Zakopāni uz Rzescovu un Ļublinu. Ko skatām pagaidām nezinu jāpēta.
10. 04. augusts sestdiena ap 350km Ļublina Belostoka Augustova.
11. 05 augusts svētdiena ap 430km Augustova Riga. Bez īpašām apskatēm.
Labojis AldisK uz 12-03-2012 23:21
 
Iet uz forumu: